Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Do MHD jen se zakrytým obličejem, ven jen s rukavicemi! Hamáček apeluje na občany

+ Dalších 8 fotografií
Opatření
Od úterní půlnoci je kvůli koronaviru zavedeno opatření, že do pražské MHD lze nastoupit pouze tehdy, pokud bude mít cestující zakrytý nos a pusu. Zároveň ministři vyzývají občany České republiky, aby chodili ven v rukavicích. V krátkém videu se k tomu vyjádřil ministr vnitra Jan Hamáček (41), kde prosí občany, aby venku nosili jakoukoliv ochranu obličeje.

Od půlnoci z pondělí 16. března na úterý 17. března začne platit pravidlo, že bez ochrany obličeje nesmí lidé cestovat v pražské MHD Vzhledem k situaci, kdy se vláda snaží zpomalit nebo i zastavit šíření koronaviru, je to naprosto pochopitelné. A nemusí jít jen o zdravotnickou roušku, člověk si může zakrýt obličej i ručně vyrobeným kouskem, nebo může mít obličej schovaný v šále.

Na Slovensku jsou roušky povinné

V Česku sice není jako na sousedním Slovensku zavedeno povinné nošení roušky či respirátoru, vláda však na občany ČR apeluje, aby dbali zvýšené opatrnosti a zakrývali si obličej, pokud se chystají pohybovat venku mezi lidmi. Ochrání tím nejen sebe, ale i své blízké, zároveň i své okolí a jejich rodiny.

Ministr vnitra Jan Hamáček přidal na svůj Twitter krátké video, kde žádá občany, aby všude nosili ochranu obličeje, i kdyby šlo o cestu do práce, obchodu nebo jen na procházku. "Zakryjte si ústa buď rouškou, šálou nebo šátkem," uvedl ministr. Dále ve videu popisuje, že se pracuje na tom, aby bylo Česko získalo dostatečný počet roušek. "Každá ochrana je lepší než žádná," dodal nakonec.

Nedotýkejte se předmětů bez rukavic

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch považuje za důležité, aby lidé na nic nesahali bez rukavic. Na ochranu úst podle jeho slov stačí pouhý šátek a do něj vložit kapesník. "Pro zajištění roušek děláme maximum, teď jich máme objednáno několik milionů kusů. Ale podobně účinnou ochranu máme každý doma. Používáním šátku chráníte sebe i své okolí," napsal si Vojtěch na Twitter.

Vše o koronaviru se můžete dočíst zde.

Související články

Další články