Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová Karel Gott pohřeb Karel Gott smrt

Nejnovější kauzy

Do loďky a na kolo bez alkoholu: Vodáci a cyklisté nesmí vyjet ani s půl promile v krvi

zamítnutí
Poslanci v úterý odmítli návrh, který by vodákům a cyklistům na silnicích třetí třídy a cyklostezkách umožňoval mít v krvi půl promile alkoholu. Pro návrh bylo pouze 89 z přítomných 176 poslanců, aby návrh prošel, hlasů pro by bylo potřeba 101. Na vodě či na kole si tedy legálně už pivo nedáte.

Před časem poslanci schválili, aby vodáci mohli mít alkohol v krvi. Zákon ovšem tvrdě narazil v momentě, kdy do něj chtěl Senát přidat i cyklisty. Podle poslankyně hnutí STAN Věry Kovářové půl promile není žádné opíjení, její tvrzení podpořil i její kolega Petr Pávek.

Poslanec ODS Marek Benda při projednávání návrhu řekl, že když byl s dětmi na vodě, narazil jen na málo střízlivých vodáků. Hranic půl promile alkoholu měla přitom platit jen na vodách, které nemají žádný význam pro nákladní dopravu.

Už v příštím roce si tak pivo legálně před jízdou na kole či na vodě nedáte. Popíjení ale ke sjíždění řek patří a tak je otázkou, zda se budou vodáci držet s alkoholem zpátky, nebo na zákon dbát nebudou.

Mohlo by vás zajímat

Další články