Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Do královéhradeckého babyboxu bylo odloženo miminko: Jiříček byl zabalený v dece

nalezené miminko
Ve středu dvě hodiny po půlnoci někdo do babyboxu v Hradci Králové odložil novorozeného chlapečka. Dítě bylo v dobrém zdravotním stavu. Jedná se o třetí odložené miminko v Hradci Králové.

Dnes kolem druhé hodiny ranní se na operačním středisku královéhradeckých záchranářů rozezněl alarm, který oznámil otevření babyboxu, jenž je umístěn na stěně budovy ředitelství krajské záchranky.

Ihned bylo jasné, že se nejedná o planý poplach. Na obrazovce bylo vidět, že je uvnitř dítě zabalené do bílé peřinky. Na místo ihned vyrazila posádka RZP s lékařem. Zdravotníci vyjmuli miminko z babyboxu a přenesli ho do sanitky.

Posádka provedla vyšetření a zjistila, že se jedná o zdravého chlapečka, který je čerstvě narozený. Novorozené miminko nejevilo známky zdravotních komplikací, a tak ho zdravotníci zabalili, aby zajistili tepelný formát pro převoz do nemocnice. O nalezeném dítěti informovala Zdravotnická záchranná služba Královéhradec­kého kraje.

Chlapeček byl pojmenován typickým českým jménem – Jiřík. V Hradci Králové je to už třetí zachráněné dítě. Před chlapečkem tam byly odloženy dvě holčičky.

Související články

Další články