Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Do kin míří film Zelený rytíř: Nejen hlavní zrůda připomíná Hru o trůny

Do kin míří film Zelený rytíř: Nejen hlavní zrůda připomíná Hru o trůny
Zdroj: YouTube
+ Dalších 8 fotografií
premiéra
Na plátna kin míří snímek Zelený rytíř, historické hororové drama, které upoutávkou připomíná seriál Hra o trůny. V hlavní roli se objeví herec Dev Patel (30), který se před 12 lety proslavil v oscarovém snímku Milionář z chatrče. Hlavní ženské role se pak ujala kráska z filmu Tomb Raider, švédská herečka Alicia Vikander (31).

Historické drama Zelený rytíř je přesně tím, co fanoušci Hry o trůny po skončení seriálu potřebují. Upoutávka je plná akce a napětí. Obsazení se navíc skládá z mnoha skvělých herců, kteří vynikli i v oceňovaných filmech.

Příběh vypráví o siru Gawainovi, který přijme výzvu utkat se s legendárním Zeleným rytířem. Potýká se s duchy, obry i zloději, poznává sám sebe a dokazuje rodině svou pravou cenu v boji s mocným vyzývatelem.

Do hlavní role byl obsazen herec Dev Patel, kterého si diváci zamilovali z filmu Milionář z chatrče Hlavní ženskou roli pak ztvárnila švédská herečka Alicia Vikander, která v posledních letech sklízela úspěchy díky filmům Tomb Raider či Dánská dívka

Zelený rytíř v průběhu věků

Nový film je inspirován básní z konce 14. století s názvem Sir Gawain a Zelený rytíř. Rukopis, ve kterém se dochovala, je uložen v Britském muzeu. Kromě Sira Gawaina obsahuje ještě tři básně duchovního zaměření. Oproti původní básni je zápletka filmu zjednodušena, některá jména pozměněna a pohnutky jednotlivých postav důkladněji vysvětleny.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy