Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Do kin míří film Milada. Jaký byl život bojovnice za svobodu Milady Horákové?

+ Další fotografie
Dlouho očekávaný film Davida Mrnky MILADA vstoupí do českých kin 2. listopadu 2017. Film nás zavede do roku 1937 a pomalu nás seznámí s tragickým osudem české bojovnice za svobodu Milady Horákové.

Film MILADA je inspirován osudem a životem JUDr. Milady Horákové. Milada byla jedinou ženou popravenou v rámci komunistických procesů. Žena, která vystudovala práva na Karlově univerzitě, byla obviněna ze spiknutí a velezrady. Milada se v očích českého lidu stala symbolem komunistického odporu a boje proti totalitě.

Příběh filmu se odehrává v letech 1937 – 1950 a vypráví příběh ženy s vysokými morálními principy. Za pravdou šla tvrdě a nebála se, i přesto, že ohrozila svou rodinu a sebe samu. Milada Horáková byla popravena oběšením 27. června 1950. Tehdejší prezident Klement Gottwald dostal mnoho žádostí o udělení milosti. Milost pro Horákovou si žádali například i Albert Einstein, Winston Churchill nebo Eleanor Roosvelt.

Hlavními tématy filmu jsou svoboda, boj za demokracii, pravda a láska. Bohužel v boji proti zlobě, lži a nenávisti neměly tyto hodnoty v době komunismu žádnou hodnotu. Historické drama se snaží přiblížit divákům osobnost Milady Horákové a její život. Můžeme si připomenout, jakou oběť podstoupila Milada Horáková v boji za spravedlnost.

V historickém životopisném dramatu si pod taktovkou režiséra Davida Mrnky zahrála celá plejáda herců. Hlavní roli ztvárnila úspěšná izraelská herečka Ayelet Zurer. V dalších rolích uvidíme Roberta Ganta, Aňu Geislerovou, Taťjanu Medveckou, Vicu Kerekes, Igora Orozoviče a řadu dalších.

Na natáčení filmu MILADA se z Ameriky přijela podívat i jediná dcera Milady Horákové Jana Kánská. Film se představí 2. listopadu 2017 a určitě se zařadí mezi klenoty české kinematografie.

Mohlo by vás zajímat

Další články