Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie StarDance 2019 Nemoci z lásky Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Do kin míří film Milada. Jaký byl život bojovnice za svobodu Milady Horákové?

+ Další fotografie
Dlouho očekávaný film Davida Mrnky MILADA vstoupí do českých kin 2. listopadu 2017. Film nás zavede do roku 1937 a pomalu nás seznámí s tragickým osudem české bojovnice za svobodu Milady Horákové.

Film MILADA je inspirován osudem a životem JUDr. Milady Horákové. Milada byla jedinou ženou popravenou v rámci komunistických procesů. Žena, která vystudovala práva na Karlově univerzitě, byla obviněna ze spiknutí a velezrady. Milada se v očích českého lidu stala symbolem komunistického odporu a boje proti totalitě.

Příběh filmu se odehrává v letech 1937 – 1950 a vypráví příběh ženy s vysokými morálními principy. Za pravdou šla tvrdě a nebála se, i přesto, že ohrozila svou rodinu a sebe samu. Milada Horáková byla popravena oběšením 27. června 1950. Tehdejší prezident Klement Gottwald dostal mnoho žádostí o udělení milosti. Milost pro Horákovou si žádali například i Albert Einstein, Winston Churchill nebo Eleanor Roosvelt.

Hlavními tématy filmu jsou svoboda, boj za demokracii, pravda a láska. Bohužel v boji proti zlobě, lži a nenávisti neměly tyto hodnoty v době komunismu žádnou hodnotu. Historické drama se snaží přiblížit divákům osobnost Milady Horákové a její život. Můžeme si připomenout, jakou oběť podstoupila Milada Horáková v boji za spravedlnost.

V historickém životopisném dramatu si pod taktovkou režiséra Davida Mrnky zahrála celá plejáda herců. Hlavní roli ztvárnila úspěšná izraelská herečka Ayelet Zurer. V dalších rolích uvidíme Roberta Ganta, Aňu Geislerovou, Taťjanu Medveckou, Vicu Kerekes, Igora Orozoviče a řadu dalších.

Na natáčení filmu MILADA se z Ameriky přijela podívat i jediná dcera Milady Horákové Jana Kánská. Film se představí 2. listopadu 2017 a určitě se zařadí mezi klenoty české kinematografie.

Mohlo by vás zajímat

Další články