Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Do hudebního nebe odešel známý klávesista skupiny Uriah Heep: Ken Hensley zemřel

Do hudebního nebe odešel známý klávesista skupiny Uriah Heep: Ken Hensley zemřel
Zdroj: Profimedia.cz
tragédie
Odešla další z legend hudebního světa. Klávesista legendární britské rockové skupiny Uriah Heep Ken Hensley zemřel ve věku 75 let ve Španělsku, kde žil. Smutnou zprávu oznámil Kenův bratr Trevor.

Ken Hensley zemřel

Ken Hensley, který hrával v britské rockové skupině Uriah Heep na klávesové nástroje, zemřel ve věku 75 let ve svém domově ve Španělsku, oznámil dnes britský tisk s odvoláním na hudebníkova bratra.

"Píši s těžkým srdcem, abych oznámil, že můj bratr Ken Hensley ve středu večer pokojně zemřel. Jeho krásná manželka Monica byla po jeho boku a utěšovala Kena v posledních minutách, kdy byl s námi. Všichni jsme zničení touto tragickou a neuvěřitelně neočekávanou ztrátou a žádáme vás, abyste nám prosím poskytli nějaký prostor a čas, abychom se s tím vyrovnali. Ken bude zpopelněn při soukromém obřadu ve Španělsku, takže prosím nežádejte o informace o pohřbu," napsal Trevor Hensley na facebooku.

Uriah Heep

Kapela Uriah Heep se proslavila hlavně v 70. letech minulého století. Hensley v ní hrál v letech 1970 až 1980 a podílel se na většině skladeb. Mezi Hensleyho skladatelské počiny patřil hit Lady in Black. Ten získal oblibu i v někdejším Československu, kde se často hrál u táboráků s lehce "protistátním" textem, který se do antologie Po práci legraci dostal pod názvem Somrácká hymna. Cover verzi hitu natočila v 90. letech skupina Arakain.

Na obalu původního vydání desky Hensley tvrdil, že jej inspirovala skutečná příhoda, kdy je v depresi navštívila farářova dcera, a nakonec se zrodil text, že zlo nelze porazit zlem. Později ale autor v jednom interview uvedl, že s dívkou, která jej inspirovala, se nikdy nesetkal, viděl ji prý jen oknem z hotelového pokoje.

Nedávno, 19. září, zemřel i někdejší bubeník Uriah Heep Lee Kerslake, který v 73 letech podlehl rakovině prostaty.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy