Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Do hospody bez očkování nelez? Vláda chystá další utahování šroubů

Útrum pro neočkované: Vláda chystá další zpřísnění pravidel
Zdroj: Pixabay
epidemie koronaviru

Vláda chystá v pátek další zpřísnění opatření pro neočkované proti nemoci covid-19. Podle neveřejných informací by na svém jednání měla schválit omezení vstupu neočkovaným do všech veřejných prostor kromě ubytovacích zařízení.

Chystá se další zpřísnění opatření v rámci boje proti epidemii nemoci covid-19. Podle informací Seznam Zprávy by vláda na svém pátečním zasedání měla přistoupit k opatřením, která už nyní fungují v Rakousku nebo částech Německa. V Rakousku se pro tento tah vžil název „lockdown volného času“. Neočkovaným by byl zapovězen přístup do restaurací, hospod, kin nebo na sportovní stadiony. Umožněn by byl jen očkovaným a těm, kteří prodělali onemocnění.

Zákaz vstupu pro neočkované

Nějakou podobu lockdownu premiér Andrej Babiš (ANO) dlouhodobě odmítá. Zmíněná opatření by tedy znamenala zamezení přístupu neočkovaným do všech veřejných prostor vyjma ubytovací zařízení. Platit by měla od konce listopadu a ve hře je rovněž povinné očkování zdravotníků a pracovníků sociálních služeb.

U povinného očkování některých profesí má mít Babiš i předsjednaný souhlas možného budoucího ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09). Již nyní je jisté, že od pondělí budou muset nosit studenti i učitelé respirátory na vysokých školách během přednášek pro více než 50 lidí. Zároveň začne povinné testování zaměstnanců v nemocnich a sociálních službách.

Testování ve školách

Vláda podle premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodne v pátek o plošném testování ve školách. Uskutečnit by se mělo 22. a 29. listopadu. Premiér to dnes uvedl v rozhovoru pro server Blesk.cz. Kabinet, který dnes podal demisi, projedná také plány na uzavření některých akcí pro neočkované od 29.listopadu.

Přesnou podobu zpřísňujících opatření, která budou platit od 29. listopadu, chce odcházející vláda v pátek projednat s experty pětikoalice vytvářející příští kabinet. V pondělí je má ministerstvo zdravotnictví projednat se zástupci organizací, například kulturních. Rozhodovat o nich bude vláda v úterý odpoledne, uvedl Babiš.

Související články

Další články