Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

DO FINÁLE JI DOSTALA PNEUMATIKA! Proč Petra Kvitová hraje nejlepší tenis kariéry?

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
Tenis
Česká tenistka Petra Kvitová (28) hraje podle odborníků možná nejlepší tenis v kariéře a probojovala se do finále Australian Open. Co ji tam dovedlo? Hlava a pneumatika. Tedy konkrétně její odhození.

Petra Kvitová je ve finále grandslamového turnaje, což je obrovský úspěch. Kvitová navíc má na to, aby ve finále Japonku Naomi Ósaka zdolala. Pak by se česká hráčka stala světovou jedničkou.

Po zranění ruky, které jí způsobil lupič v jejím bytě, je to velkým sportovním zázrakem. V semifinále turnaje Petra Kvitová přejela Američanku Danielle Collins 7:6 a 6:0 na sety a v sobotu ji čeká vrchol turnaje.

Experti hovoří o tom, že Petra je velmi silná po mentální stránce. Její psychiku zocelilo i hrozivé zranění ruky. A psychika je při vrcholovém sportu základem. Jenže nejde jen o psychiku. Jde také o fyzickou připravenost.

Petra Kvitová v minulosti nevynikala atletickou postavou. Hrála silový tenis a fanoušci se ptali, zda jí její břišní partie vlastně nepřekáží v těžkých zápasech. "Tahá s sebou osmikilovou pneumatiku kolem pasu. To se projevuje v koncovkách zápasů, kdy je unavená," zněl jeden z tehdejších kritických hlasů. A zdá se, že odhození této pneumatiky dovede Petru znovu na vrchol.

Petra výrazně zhubla. Až měli její trenéři obavy, zda neztratí sílu. "Když člověk relativně rychle zhubne a má podávat výkony, musíte ho hlídat. Ale Petra trénuje dobře, daří se jí, cítí se dobře. Všechno má v pořádku. Pracujeme s tím, co máme, aby jí to co nejdéle vydrželo," uvedl pro idnes.cz kondiční trenér David Vydra s tím, že Petra má nyní výrazně pod 70 kg a je nejhubenější, co kdy byla. A také se cítí šťastná. "Ano, podle mě spokojená je. A do lidské duše, když je spokojená, nemá cenu sahat, i kdybyste si mysleli, že je něco špatně. Tohle období zase netrvá tak dlouho, dál se uvidí. Mě se za den zeptá dvacet lidí, co jsme dělali, že tak hodně zhubla. A že jí to strašně sekne jako ženské. Jestli tohle Péťa slyší pořád, tak se jí to do hlavy samozřejmě dostane," dodal Vydra.

Petra přežila nejhorší dny života. Že drží raketu a dokáže hrát vrcholový tenis, je velké chirurgické kouzlo Výrazně zhubla, ale ponechala si sílu a energii. Vnitřně je vyrovnaná a spokojená. To jsou faktory, které dohromady tvoří vítěznou vlnu.

Související články

Další články