Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Do Egypta na vlastní nebezpečí! Moře je plné žraloků a cestovky to zlehčují

Tak vypadá smrt.
Pokud se budete v Egyptě koupat v moři, tak počítejte s tím, že vstupujete do území, kde se pohybují žraloci. Cestovky to tají, nebo bagatelizují. Jenže moře je predátorů plné a někdy útočí.

Moře je plné žraloků, protože je to prostě příroda a žraloci do moře patří. A dost často také útočí na lidi. V letovisku Marsá Alam zabil žralok českého turistu, ale nebyl to jediný případ. V roce 2017 usmrtil žralok ženu z Rakouska. V roce 2010 zase predátor zaútočil na Němku, která následkům zranění později podlehla.

Cestovky o přítomnosti predátorů ale mlčí. „Byl jsem v Marsá Alam v hotelu Aurora Oriental Bay na podzim roku 2017. Šnorchloval jsem na okraji korálového útesu a žralok plaval v jiné hloubce asi 15 metrů metrů opačným směrem podél dna,“ popsal český turista jménem Michal svůj zážitek v rozhovoru pro idnes.cz. Cestovka mu o přítomnosti predátorů ale nic neřekla.

„Jediné relevantní informace se člověk dozví jen od místních. Občas zazní i něco od plavčíků. Když jsem loni odjížděl na letiště, místní průvodce mě upozornil na případ turistky z Rakouska. Řekl, že žraloci prostě občas útočí, jen se o tom moc nemluví,“ dodává Michal.

Cestovní kanceláře před predátory nevarují. "Je zcela zřejmé, že v moři jsou predátoři a pokud lidé cestují do zemí kde jsou ve vodě ryby, je určitá pravděpodobnost, že se událost tohoto typu bude opakovat, kdekoliv, i v Chorvatsku,“ řekl pro idnes.cz mluvčí společnosti Invia Michal Tůma.

„To, k čemu došlo, je sice obrovská tragédie, ale jednalo se o jeden případ, který se odehrál shodou okolností a do dnešního dne není určena příčina této nešťastné nehody a důvod, proč se žralok v tomto místě vyskytoval,“ tvrdí mluvčí společnosti Alexandria Petr Šatný.

Mohlo by vás zajímat

Další články