Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Do českobudějovického babyboxu někdo odložil holčičku s rouškou: Dostala rozkošné jméno

Zdroj: profimedia.cz
Odložené miminko
Na zdravotníky v českobudějovické nemocnici čekalo v úterý brzy ráno překvapení. Do babyboxu někdo odložil novorozenou holčičku, která byla oděna v dupačkách a dokonce na sobě měla maličkou roušku. Holčička dostala rozkošné jméno.

V úterý před šestou hodinou ráno někdo odložit do babyboxuČeských Budějovicích novorozenou holčičku. K zakladateli babyboxů Ludvíku Hessovi se zpráva o nalezení miminka dostala v 5.50 ráno. Ke zprávě obdržel i fotografii.

„Na obrázku je vidět děťátko v bílé čepičce a v bílých dupačkách s růžovým okrajem, zabalené v modré dece. Vypadá to, že má na nose malou roušku,“ uvedl Hess.

Jméno pro miminko vybrala hejtmanka Jihočeského kraje Ivanka Stáská, která se společně s ředitelem záchranářů Markem Slabým zasadila o to, aby byl v Českých Budějovicích babybox. Holčičku, která je třetím odloženým dítětem v Budějovicích, pojmenovala Violka.

Související články

Další články