Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Do Česka zamíří poslední dodávka roušek z Číny. Materiál přiveze vlak

Do Česka zamíří poslední dodávka roušek z Číny. Materiál přiveze vlak
Zdroj: reprofoto CNN Prima News
+ Další 2 fotografie
ochranné pomůcky
Do Česka by měla na začátku června dorazit ještě jedna dodávka ochranných pomůcek z Číny. Novinářům to řekl ve středu ministr vnitra Jan Hamáček a předseda Česko-čínské komory Jaroslav Tvrdík. Poslední dodávku s osmi miliony respirátorů a 60 miliony roušek přiveze do naší vlasti vlak. Cesta bude trvat přibližně 14 dní.

Vlak vyjede z Číny 21. května a dorazit by měl do Česka začátkem června. Jedná se o poslední dodávku ochranných pomůcek a podle Hamáčka má sloužit jako rezerva pro případ, kdyby vypukla druhá vlna epidemie koronaviru.

Do Česka dorazilo už 2000 tun materiálu

Hamáček uvedl, že je nyní nutné provést inventuru pomůcek, aby mohla být dodávka pojištěna. Česká republika v Číně celkem objednala 137 milionů roušek, 11 milionů lékařských ochranných masek, 5,5 milionu respirátorů, přes dva miliony ochranných obleků a brýlí, další miliony ochranných pomůcek a milion tzv. rychlotestů. Uvedl to Jaroslav Tvrdík.

Na počátku epidemie v Česku ochranné pomůcky zoufale chyběly. Ministr vnitra požádal v polovině března o pomoc Tvrdíka, který má s Čínou velmi dobré vztahy. Od 20. března už ministerstvo vnitra zajistilo letecký most z Číny. Dodávky pomůcek k nám putovaly několikrát za týden. Celkem bylo letadly přepraveno přes 2000 tun materiálu. Tvrdík několikrát uvedl, že za zprostředkování obchodů on ani Česko-čínská komora nedostali žádnou provizi.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy