Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Do Česka vtrhne krutý mráz: Teploty sletí k –10 stupňům a napadne až 25 cm sněhu

zima je tu
Po teplotně nadprůměrných dnech má podle meteorologů do Česka dorazit pravá zima. Nejenže teploty klesnou pod bod mrazu, o víkendu by mělo sněžit i v nížinách. První adventní neděli bychom si tak mohli užít se vším všudy. Typicky zimní počasí ale nevydrží dlouho.

Po teplých dnech, kdy teploty šplhají nad deset stupňů, hlásí předpověď razantní změnu počasí. Meteoroložka Dagmar Honsová nám popsala, kdy studená fronta do Česka dorazí a jestli se dočkáme sněhu i v nižších polohách.

„Ještě ve čtvrtek bude do Česka proudit teplý vzduch od jihozápadu, který v maximech přinese až 12 °C, ale v pátek po přechodu studené fronty, sem pronikne studený vzduch od severozápadu, který udělá definitivní tečku za teplotně nadprůměrným listopadem,“ nastínila Honsová.

Podle ní se v neděli dočkáme i sněhových vloček, které se dostanou i do nížin. „Na horách bude sněžit vydatněji – tam napadne až 25 cm sněhu a bude to základ letošní lyžařské sezony,“ uvedla meteoroložka.

V dalších dnech, kdy do Česka dorazí mrazivé počasí, bychom měli počítat i se studenými rány, kdy v nížinách budou teploty klesat k –7 °C, na horách až k –10 °C. Ani přes den to nebude žádná teplotní hitparáda. Očekáváme tzv. ledové dny, kdy se ani odpoledne teplota nedostane nad nulu. Mrazivé dny ale nepotrvají dlouho, už na Mikuláše by se mělo začít oteplovat.

Mohlo by vás zajímat

Další články