Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Konec podzimu je tu: S víkendem přichází mrazivé ochlazení a sněhová nadílka

Zdroj: Profimedia
Počasí
Ke konci týdne se v Česku výrazně ochladí a ani začátek týdne následujícího nebude nijak příjemný. Po pátečním přechodu studené fronty bude do Česka proudit studený vzduch od severozápadu, který výrazně srazí teploty. V nížinách se pak očekává i sněžení. Informovala o tom meteoroložka Dagmar Honsová pro eXtra.cz.

Už v** pátek** pocítíme vpád studeného vzduchu. Nejnižší ranní teploty totiž budou místy odpovídat nejvyšším denním teplotám. Noční teploty budou klesat nejčastěji na 7 až 3 °C. Nejvyšší denní teploty se zastaví na 3 až 7 °C, na jihovýchodě bude až 11 °C. Večer nás čeká další ochlazení. Během dne bude oblačno až zataženo s deštěm nebo přeháňkami, nad 700 m očekáváme srážky smíšené nebo sněhové. Foukat bude mírný západní vítr o rychlosti do 20 km/h.

Další ochlazení přijde během víkendu. Méně oblačnosti i srážek přinese sobota. To bude oblačno až polojasno, zejména v horských oblastech se očekávají sněhové přeháňky. V nížinách se budeme se srážkami setkávat pouze ojediněle a většinou se bude jednat o srážky smíšené. Noční teploty budou klesat na 2 až –2 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 1 až 5 °C. Foukat bude mírný severozápadní vítr o rychlosti do 20 km/h. V neděli bude zpočátku dne polojasno, během dne očekáváme od západu přibývání oblačnosti na oblačno až zataženo, občas se sněžením. Noční teploty budou klesat nízko. Naměříme –3 až –7 °C, na horách až –10 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupí na –1 až 3 °C. Foukat bude mírný jihovýchodní vítr o rychlosti do 20 km/h.

pondělí bude polojasno až oblačno, místy se sněhovými přeháňkami. Noční teploty –3 až –7 °C. Nejvyšší denní teploty –2 až 2 °C. Slabý severovýchodní ví­tr.

úterý bude většinou polojasno. Noční teploty –3 až –7 °C. Nejvyšší denní teploty –3 až 1 °C. Slabý jihozápadní vítr.

Ve středu bude většinou polojasno. Noční teploty –3 až –7 °C. Nejvyšší denní teploty –3 až 1 °C. Mírný jihovýchodní vítr.

Mohlo by vás zajímat

Další články