Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Do Česka se vrátí déšť a sníh: Meteorologové prozradili, kdy se dočkáme

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
POČASÍ
Na leden relativně teplé počasí vydrží i v následujících čtyřech týdnech. V noci ale budou teploty klesat pod bod mrazu - přes den vystoupají až na šest stupňů. Nejvíce sněžit nebo pršet bude hned v příštím týdnu. Takové informace vyplývají z měsíčního výhledu počasí, který v sobotu zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Meteorologové mají jasno. „V následujících čtyřech týdnech se i nadále očekávají teploty většinou na horní hranici běžných hodnot pro danou roční dobu, v závěru předpovědního období i nad touto hranicí,“ informuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v měsíční předpovědi na svém portálu.

Podle odborníků se tak v nadcházejícím týdnu budou denní teploty pohybovat okolo 8 stupňů Celsia, noční se mají pohybovat kolem nuly. Kdo má rád sněhovou pokrývku, dočká se… Do Česka se totiž vrátí sněžení. Nejdříve se „bílé počasí“ vyskytne na horách, od úterka by mohlo sněžit v polohách nad 300 metrů. V nížinách se očekává déšť.

Teplotní průměr

Celkově meteorologové očekávají v období od 27. ledna do 23. února teplotně průměrné počasí. V dalších týdnech se budou teploty přes den pohybovat spíše nad bodem mrazu. Sněhových i dešťových srážek bude postupně ubývat a nejméně se očekávají v posledním týdnu od 17. do 23. února.

Související články

Další články