Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Do Česka se vrací sníh a mráz. Meteorologové varují před bílou tmou

(Ilustrační foto)
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
sníh v květnu
Sníh v květnu? I to je možné. V zimě se žádná velká sněhová nadílka nekonala, ale na horách se v příštím týdnu musí připravit na kalamitu. Až skončí víkendové teploty kolem 20 stupňů, vrátí se zpět studená fronta a my si tak budeme moci znovu připomenout lednové počasí. A sníh s sebou může přinést i tzv. bílou tmu...

Víkendové oteplení přímo láká k nošení lehčích bund, tenisek a lenošení na sluníčku. Meteoroložka Dagmar Honsová pro eXtra uvedla, jak se počasí po prosluněném a otepleném víkendu změní. Kromě studené fronty informovala i o srážkách, které mohou být na mnoha místech sněhové.

Sníh přinese bílou tmu

"Zatímco o víkendu budou nejvyšší odpolední teploty stoupat na letní hodnoty, tj. na 25 °C, hned pondělní den přinese výraznou změnu v počasí – přes Česko bude přecházet studená fronta, která přinese místy vydatné srážky, které budou od západu přecházet od 400 m nad mořem v déšť se sněhem nebo sněžení," uvedla Honsová.

"Na horách tak může napadnout až 25 cm mokrého sněhu a v kombinaci s čerstvým větrem může dojít i krátkodobě ke snížené viditelnosti – ojediněle i k bílé tmě. Od západu se bude během dne výrazně ochlazovat – v pravé poledne by na Karlovarsku mělo být kolem 7 °C, na Moravě a ve Slezsku ještě i přes 20 °C," informovala meteoroložka s tím, že od úterý bude oblačnosti i srážek ubývat.

Ledoví muži

Studené severní proudění však bude pokračovat. V úterý a ve středu bude polojasno nebo skoro jasno. Po ránu budou v úterý a ve středu ranní teploty klesat na 2 až -2 °C, místy se může tvořit náledí a nejvyšší odpolední teploty se budou v úterý zastavovat na 8 až 12 °C, ve středu mezi 12 až 16 °C. Vyšších teplot se tedy opět dočkáme až později...

"V kalendáři najdeme od úterý do čtvrtka tzv. ledové muže, kteří tedy letos přijdou naprosto přesně a v plné síle," dodala nakonec.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy