Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Do Česka se vrací letní počasí: Nejen víkend nabídne teploty kolem tropické třicítky

Zdroj: profimedia.cz
POČASÍ
Pokud plánujete, co s nadcházejícím víkendem, mohlo by vás potěšit, že do České republiky se vrací teplé letní počasí. O víkendu mohou teploty dokonce překročit tropických 30 stupňů Celsia. Od soboty bude ale narůstat oblačnost a na řadě míst se mohou objevit přeháňky, které bude doprovázet déšť a dokonce bouřky.

Poslední sny spíše připomínaly počasí na houpačce – slunečné dny se střídaly se s těmi deštivými. Podle předpovědi Českého hydrometeorolo­gického ústavu (ČHMÚ) se o víkendu značně oteplí. A tropické teploty budou přesahovat i do dalších dní.

sobotu bude jasno až polojasno, během odpoledních hodin se mohou při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle tvořit přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty vystoupí vysoko – na 27 až 31 stupňů.

Noční teploty budou klesat na 17 až 13 stupňů a foukat bude mírný jihovýchodní vítr o rychlosti do 20 km/h, zesilovat bude přechodně v bouřkách.

Neděle bude podobná. Hydrometeorologové očekávají, že bude jasno až polojasno, odpoledne se budou při přechodně zvětšené oblačnosti místy tvořit přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty vystoupí na 28 až 32 stupňů. Foukat bude mírný jihovýchodní vítr o rychlosti do 20 km/h, v bouřkách přechodně zesílí až na 70 km/h.

Začátkem příštího týdne by mělo teplé počasí vydržet, teploty budou pohybovat stále kolem tropické třicítky. Na obloze má převažovat polojasno nebo skoro jasno, během odpoledne se však mohou tvořit oblaky a na řadě míst mohou přijít přeháňky nebo déšť.

Související články

Další články