Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Do Česka přišla sněhová kalamita: Meteorologové vydali výstrahu!

Ilustrační foto.
Zdroj: Profimedia
počasí
Během noci na dnešek a dnešního rána přišlo do Česka silné sněžení. Obzvláště dnes se budou teploty držet okolo nuly a pod bodem mrazu, sněhu si však dlouho neužijeme a jeho tání s sebou přináší nebezpečí povodní a náledí.

V neděli 3. 2. bude na většině území Čech silně sněžit, napadne 5 až 20 cm nového sněhu, v oblasti Šumavy ojediněle až 25 cm. Intenzita sněžení bude přechodně i silná s úhrny kolem 3 cm za hodinu. Sněžení bude slábnout na jihu během odpoledne, na ostatním území Čech během večera a noci na pondělí. Dnes odpoledne a večer budou teploty klesat pod nulu.

Zejména ve východní polovině území budou mokré povrchy kvůli tání sněhu namrzat a bude se tvořit náledí a zmrazky. Vzhledem k oteplení, tání sněhové pokrývky a předpovídaným srážkám se zejména ve východní polovině republiky očekává vzestupná tendence hladin řek. Během dneška mohou hladiny některých toků v povodí horní Sázavy, Moravy a Dyje dosáhnout prvního stupně povodňové aktivity, v povodí Svratky a Jihlavy ojediněle i druhého stupně.

Výstraha před silným sněžením platí pro Plzeňský, Středočeský, Ústecký, Liberecký a Jihočeský kraj.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy