Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Do Česka přiletěl čínský prezident, čeká ho tady nabitý program a lidé, kteří fandí Tibetu

Čínský prezident přiletěl do Česka na pozvání prezidenta Miloše Zemana,
který navštívil Čínu loni.
Zdroj: profimedia.cz
V pondělí krátce před druhou hodinou odpoledne přistálo na Letišti Václava Havla letadlo čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. Prezident, který přiletěl s početnou delegací, stráví v Česku tři dny. Jde o první návštěvu prezidenta komunistické Číny v Česku. Jedni si návštěvu čínského prezidenta pochvalují, jiní si při této příležitosti připomínají dějiny Tibetu.

Čínský prezident přiletěl do Česka na pozvání prezidenta Miloše Zemana, který navštívil Čínu loni. Si Ťin-pchinga tady čeká podepisování řady smluv, navázání strategické spolupráce a setkání s nejvyššími ústavními činiteli.

Tato návštěva ale vyvolává řadu protestů a kontroverze. Terčem útoku se staly čínské vlajky, které vyzdobily několik ulic. Neznámí pachatelé je postříkali černou barvou. Všimla si toho i čínská média.

Čínského prezidenta už dopoledne čekaly před hotelem Hilton desítky Číňanů s vlajkami a bubínky. Budovu hlídají desítky policistů. Ubytování prezidenta Si Ťin-pchinga ale zatím nebylo oficiálně potvrzeno.

Související články

Další články