Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Do Česka přicházejí pořádné mrazy, bude až -7 stupňů: Meteorologové vydali výstrahu

Do Česka přicházejí pořádné mrazy, bude až -7 stupňů: Meteorologové vydali výstrahu
Zdroj: Profimedia
Počasí
Ve čtvrtek a pátek už se Češi museli zabalit do teplých svetrů a kabátů. Ranní mrazy jen tak neodezní, meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) dokonce vydali výstrahu. V sobotu mohou teploty klesnout až k -7 stupňům, v ohrožení je především úroda.

"Ve studeném vzduchu se bude ze střední Evropy zvolna přesouvat tlaková výše k jihovýchodu. V důsledku celonočního vyjasnění a bezvětrného počasí budou teploty ve dvou metrech v noci na zítra a zítra ráno (21. 9.) klesat na +4 až 0 °C," varují meteorologové.

Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí pro celé Česko a trvá během noci z pátku na sobotu a v sobotu ráno od dvou do osmi hodin.

Nepříjemnosti přitom čekají i zemědělce, u země bude až -7 stupňů a mráz může způsobit škody na nesklizených plodinách. "Zeleninu a nízké rostliny je možno zakrýt světlou netkanou textilií, která může být ponechána i více dní až do odeznění ranních mrazů," doporučuje ČHMÚ.

Výraznější oteplení se neočekává ani začátkem příštího týdne, v noci na pondělí nepřesáhnou teploty 4 stupně. Denní maxima se pak zastaví na 20 stupních.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy