Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Do Česka opět dorazily tropy: Meteorologové vydali výstrahu, čeká nás výheň 36 °C

+ Další fotografie
Předpověď počasí
Po minulé týdnu, kdy Česko sužoval déšť a teploty spíše připomínaly blížící se podzim, si konečně užijeme pořádné léto s velmi tropickými teplotami. Dnešní den má být nejteplejší z celého týdne. Teploměr by se měl zastavit podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu na 36 °C. Odborníci ale lidi varují před nástrahami kvůli vysokým teplotám, které mohou mít negativní dopad na zdraví lidí.

„Vysoká zátěž na lidský organismus, nebezpečí přehřátí a dehydratace. Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo i zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech. Hodnoty UV indexu budou v poledních hodinách velmi vysoké, omezit pobyt na přímém slunci, příp. používat sluneční brýle, pokrývku hlavy a chránit pokožku,“ varují meteorologové z ČHMÚ.

Dnes tedy očekávejme jasno nebo skoro jasno. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 32 až 36 °C, na severovýchodě a východě Moravy a ve Slezsku kolem 29 °C, v 1000 m na horách kolem 24 °C, na Šumavě a v Krušných horách kolem 29 °C. Slabý proměnlivý nebo severovýchodní vítr do 4 m/s.

Čtvrtek bude podle meteorologů patřit mezi nejteplejší dny tohoto léta. Podobně jako Česko na tom je i zbytek Evropy, kterou také sužují velká vedra. Vysoké teploty mají za následek požáry. Od soboty do úterý devastoval oheň lesy například ve středním Portugalsku.

Mohlo by vás zajímat

Další články