Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Do Česka dorazil lék Remdesivir: Jako první ho dostává pražský taxikář v kritickém stavu

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 9 fotografií
Léčba koronaviru
Všeobecná fakultní nemocnice v Praze začíná testovat experimentální lék Remdesivir, který by potenciálně mohl léčit pacienty nakažené novým typem koronaviru. Lék jako první testují na pacientovi s těžkým průběhem onemocnění Covid-19. Informoval o tom ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Experimentální lék Remdesivir, který by mohl zabírat na zákeřný koronavirus, dorazil do České republiky. Všeobecná fakultní nemocnice v Praze získala povolení použít lék od americké firmy Gilead, který vytvořil tým pod vedením Čecha Tomáše Cihláře. Společnost zároveň v neděli oznámila, že kvůli příliš vysoké poptávce v posledních dnech přestává udělovat povolení k pokusné léčbě. Výjimkou budou těhotné ženy a děti mladší 18 let.

Situaci ohledně koronaviru sledujte online zde.

Nemocnice začíná podávat lék pacientovi v kritickém stavu. Jedná se o jediného českého pacienta, který je v opravdu vážném stavu. Pacientem je pražský taxikář, který se zřejmě nakazil od některého ze svých klientů. Muž je připojen na speciálním přístroji, který okysličuje krev. Bohužel ho doprovází další zdravotní komplikace, jako je vysoká obezita.

O spuštění testování informoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na sociální síti.

Související články

Další články