Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Do Česka dorazí Foreigner: Skupina patří k největším světovým rockovým hvězdám všech dob!

Hudební skupina Foreigner.
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
Koncert

Desítky milionů prodaných desek, světové hity a konečně i evropské turné, na kterém se zastaví v Praze. To je legendární kapela FOREIGNER v čele s frontmanem Mickem Jonesem! Čeští fanoušci si je užijí 12. června 2022 v nadupané Tipsport areně. Těšit se mohou na hity, jako jsou Juke Box Hero, Waiting For a Girl Like You, a především světovou jedničku: I Want To Know What Love Is.

S 10 multiplatinovými alby a 16 hity ve světové Top 30 patří kapela FOREIGNER k největším světovým rockovým hvězdám všech dob. Z jejich písní se staly doslova rockové hymny: Juke Box Hero, Cold As Ice, Hot Blooded, Waiting For A Girl Like You, Feels Like The First Time, Urgent, Head Games, Say You Will, Long, Long Way From Home. A mezi absolutní světovou špičku stále patří jejich balada I Want To Know What Love Is.

„Jsme nadšeni, že se po dlouhé koronavirové pauze opět vrací na česká pódia velké světové kapely. FOREIGNER patří mezi ty nejslavnější, a navíc budou mít v Praze svoji premiéru. Věříme, že si to čeští fanoušci užijí a v Tipsport areně v Praze-Holešovicích vytvoří tu správně žhavou atmosféru,“ řekl Petr Suchánek, šéf produkce pořadatelské agentury JVS GROUP.

Foreigner: O slovo se začali hlásit v roce 1976

Kapela FOREIGNER se začala hlásit o slovo v roce 1976 prvním studiovým albem, které vystřelilo na žebříčky hitparád hity Feels Like The First Time, Cold As Ice nebo Long, Long Way From Home. Brzy po něm následovalo album Double Vision s další dávkou pecek jako Urgent, Juke Box Hero a Waiting For A Girl Like You. Následovala spousta dalších skvělých písní, které se držely na předních místech amerických, britských i kanadských hitparád.

A pak přišlo legendární páté album Agent Provocateur s hitem I Want To Know What Love Is, který na žebříčcích hitparád pokořil i v té době úspěšnou Madonnu. Píseň složil a nazpíval zakladatel a frontman kapely FOREIGNER, geniální muzikant, skladatel a zpěvák Mick Jones. Jeho talent ho dostal mezi nejlepší skladatele všech dob do Rockové síně slávy, ale důvod, proč ho fanoušci celého světa opravdu milují, je právě tato píseň.

Týdenním prodejem pokořili i AC/DC

A fanoušci ji milují stále. Katalogové prodeje FOREIGNER byly nedávno v Business Insider oslavovány v Top 40 mezi nejprodávanějšími hudebními umělci všech dob. Týdenní prodeje FOREIGNER dokonce zastínily i AC/DC, Rolling Stones, The Who, Def Leppard, Van Halen nebo Aerosmith.

V roce 2002 Mick Jones kapelu reformoval. Jako hlavního zpěváka vybral skvělého Kellyho Hansena a začala se psát nová kapitola v historii FOREIGNER. Jeden z největších rockových showmanů a nejuznávanějších rockových zpěváků Kelly Hansen zavedl FOREIGNER do digitálního věku a zároveň přitáhl zcela novou generaci fanoušků.

Nová sestava FOREIGNER zahrnuje také známého basáka Jeffa Pilsona, klávesistu Michaela Bluesteina, kytaristy Bruce Watsona a Luise Carlose Maldonada a za bicími sedí Chris Frazier.

Nová energie

Toto nové složení dodává kapele zcela novou energii, a především skvělý zvuk, který oceňují posluchači napříč generacemi. Díky tomu se kapela stala populární i mezi mladými rockovými fanoušky. O tom svědčí i ocenění Atlantic Records za miliony zhlédnutí a stáhnutí jejich hitů na internetu.

V novém složení se FOREIGNER pustili do koncertování i nahrávání a v roce 2005 se s živým albem Greatest Hits, Extended Versions znovu dostali do žebříčku Billboard. V roce 2009 přišlo album Can’t Slow Down, které díky dvěma novým hitům In Pieces a When It Comes To Love vystoupalo po žebříčku Billboard do Top 30. Následovalo vydání třídiskového setu kapely Feels Like The First Time, které obsahovalo akustické CD s jedinečnou intimní reinterpretací mnoha FOREIGNER klasických hitů, ale i nové studiové nahrávky a živé DVD ukazující nádhernou živelnou energii kapely.

Jones složil hity pro Osbourna i Claptona

Hudba FOREIGNER zaznamenala v posledních letech další nárůst popularity díky mnoha skvělým filmům, jako je Rock of Ages, Bad Moms, Angry Birds, Magic Mike, Pitch Perfect, The Good Boys. Tam všude zní rocková hudba FOREIGNER. Ale uslyšíte ji i v těch nejpopulárnějších TV seriálech, jako jsou Orange Is The New Black, Stranger Things, nebo v TV show The Late Show se Stephenem Colbertem nebo The Tonight Show Jimmyho Fallona. A pořádné rockové pecky od FOREIGNER si do svých reklam vybrali i giganti, jako jsou Toyota, Google nebo Ford.

Mick Jones je skvělým skladatelem a nenechává si svůj talent jen pro svoji kapelu. Pro Erica Claptona složil hit Bad Love, pro Ozzy Osbourna mega hit Dreamer.

V říjnu 2016 dosáhli FOREIGNER významného milníku, když kapela vystoupila se svojí akustickou show ve zcela vyprodané kultovní newyorské Carnegie Hall. Tento rok také přinesl vydání vůbec prvního živého akustického alba FOREIGNER's In Concert: Unplugged, nahraném na soukromém koncertu, který pořádal Ford Motor Company v Detroitu. Tantiémy kapely byly darovány na výzkum dětského diabetu.

Top 200 v žebříčku Billboard

Rok 2017 byl ve znamení oslav 40. výročí FOREIGNER. Ve Warner Music skupina vydala dvojCD „40“, které obsahuje 40 písní nahraných v letech 1977 až 2017. Album bylo 9 týdnů v Top 200 žebříčku Billboard. Následovalo velké turné 40 koncertů po Spojených státech, kde výročí oslavili spolu se svými fanoušky.

V dubnu 2018 se FOREIGNER poprvé dostali na první místo žebříčku klasických alb Billboards se zcela novým projektem - albem FOREIGNER WITH THE 21ST CENTURY SYMPHONY ORCHESTRA & CHORUS. A byla to premiéra i pro samotné hráče, protože vůbec poprvé vystupovali spolu s velkým symfonickým orchestrem a pěveckým sborem. Fenomenální úspěch symfonického zvuku rockových FOREIGNER pokračoval řadou koncertů v USA, Evropě, Austrálii a na Novém Zélandu včetně vyprodaných koncertů v londýnské Royal Albert Hall a ikonické opeře v Sydney.

Noční můra covid-19 donutila kapelu odložit téměř sto koncertů po celém světě včetně vyprodané show v London 02 Areně. V roce 2022 jsou FOREIGNER zpět a vyjíždí na velkolepé evropské turné, jehož součástí se stane i holešovická Tipsport arena v Praze. Fanoušci se na FOREIGNER a jejich hity mohou těšit 12. června 2022. Vstupenky na koncert jsou právě v prodeji.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy