Letoun zmizel z radarů zhruba 20 minut po vzletu ze Soči, kde měl mezipřistání. Podle všeho záchranáři našli trosky letadla v Černém moři, asi šest kilometrů od břehu. Některé se nacházejí v hloubce až 70 metrů. Rusko zmobilizovalo svoje pátrací jednotky.

Letoun mířil do Sýrie na ruskou základnu. Ruský ministr obrany Sergej Šojgu se sešel s vedením ozbrojených sil a o incidentu byl informován už i prezident Putin.

Záchranáři tvrdí, že nikdo neměl šanci na přežití. Kolem osmé hodiny ranní z moře vylovili první oběť katastrofy, tělo bylo nalezeno asi šest kilometrů od břehu.

Na palubě bylo celkem 64 členů sboru Alexandrovců včetně generál poručíka Valerij Chalilova. Kromě tří sólistů byli na palubě všichni členové sboru. Zpěvákovi Vadimovi Anaňjevovi se narodilo dítě, a tak zůstal doma, kromě něj na palubě nebyli sólisté Valerij Gavva a Boris Ďjakov.

Prozatím se spekuluje o možné příčině havárie. S největší pravděpodobností se jedná o technickou závadu. Příčinou mohl být také pták, který vletěl do motoru a zavinil tak katastrofu. Nedaleko letiště se prý nachází ornitologická stanice.