Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Do boje o Hrad vstupuje desátý kandidát: Nikdo neví, o koho jde! Postaví se Zemanovi lobbista Tonda Blaník?

+ Další 4 fotografie
Po nečekaném ohlášení kandidatury Mirka Topolánka na prezidentský úřad přichází další překvapení. Do boje o Hrad vyrazil desátý kandidát, který nasbíral potřebné podpisy poslanců. Ministerstvo vnitra jeho jméno odmítá zveřejnit. Ani politici zatím netuší, o koho se jedná. Vzhledem k nedávným událostem by však mohlo jít o seriálového lobbistu Tondu Blaníka!

S kartami v blížící se prezidentské volbě může zamíchat prozatím neznámý kandidát! Po včerejším vstupu Mirka Topolánka do boje prosákly informace o desátém zájemci o prezidentské křeslo. Ministerstvo vnitra ale mlží a jméno neznají ani čeští politici.

Podpisové archy předalo už devět lidí. Jsou mezi nimi současný prezident Miloš Zeman, Jiří Drahoš a Michal Horáček, které podpořili občané. Podpisy senátorů se prokázali Marek Hilšer a Pavel Fischer, podporu poslanců pak mají Vratislav Kulhánek, Jiří Hynek, Petr Hannig a zmíněný expremiér Topolánek. Tu měl získat i tajemný desátý kandidát.

O hlasy zákonodárců se ucházel bývalý poslanec za Věci veřejné Otto Chaloupka, ambici stát se prezidentem Česka ale nakonec vzdal. Zřejmě se nejedná ani o předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru, který po jednání se Zemanem prohlásil, že kandidovat nebude. Vnitro může jméno kandidáta zveřejnit až 24. listopadu, jestliže tak do té doby neučiní sám.

Je klidně možné, že Zemana a ostatní zájemce o Hrad vyzve lobbista Tonda Blaník. Postava z populárního seriálu totiž už několik měsíců vede „kampaň“. Pokud se scenáristům podařilo recesi dovést až ke skutečné kandidatuře, může se stát, že se poměry sil ještě změní!

„Do 16 hodin 7. listopadu, kdy je termín pro odevzdání kandidátní listiny, se nebudu k ničemu vyjadřovat,“ vzkázal Blaník přes scenáristu Tomáše Hodana pro server ihned.cz. Pravdu se tak dozvíme během dneška! Ovšem vzhledem k tomu, že si Češi coby národ recesistů za největšího Čecha zvolili Járu Cimrmana, nebyl by Tonda Blaník na Hradě zas takovým šokem.

Související články

Další články