Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Do 23 nemohla mít sex, protože jí chyběly pohlavní orgány: Spasila ji kůže z ryby!

Dívka se narodila bez vaginy, spása přišla v podobě rybí kůže.
Zdroj: Profimedia.cz
Prorokovali jí, že prožije celý život bez rozkoše. Jucilene Marinho (23) se totiž narodila bez vaginy. Spása ale nakonec přece jenom přišla. Mladá Brazilka se stala první ženou na světě, která podstoupila přelomový zákrok. Lékaři jí vytvořili pochvu z kůže sladkovodní ryby tilápie.

Už ani nedoufala, že by kdy mohla mít se svým přítelem sex. Jenže medicína jde kupředu mílovými kroky, a tak se i na Jucilene Marinho z Brazílie usmálo štěstí. Vůbec poprvé na světě na ní lékaři provedli zákrok, při kterém jí vytvořili vaginu.

Třiadvacetiletá Jucilene totiž trpěla ojedinělým Mayerovým–Rokitanskyho–Kusterovým–Hauserovým syndromem, který zasáhne zhruba jednu z 5 tisíc žen. Ty od narození nemají část pohlavních orgánů, zejména pochvu a dělohu.

Plastičtí chirurgové mladé Brazilce v místě, kde by měla mít vaginu, vytvořili otvor. Do něj pak vložili tubulární formu lemovanou kůží sladkovodní rypy tilápie. Ta už se osvědčila u jiných kožních problémů, jelikož kontakt s lidským tělem způsobí, že se začne chovat téměř totožně jako kmenové buňky. Před zákrokem musí kůže samozřejmě projít přísnou hygienickou procedurou.

Jucilene se teď raduje, že konečně může dovádět se svým milovaným partnerem. Trvalo tři měsíce, než se po operaci zcela zotavila. „Pak mi lékaři dovolili pohlavní styk. Obávala jsem se bolesti a poškození nové tkáně, proběhlo to ale bez problémů. Byl to skvělý a bezbolestný okamžik, cítila jsem jen uspokojení,“ svěřila se dívka podle serveru Express.co.uk.

Šlo o první vlaštovku, nyní se očekává, že plastičtí chirurgové budou moct zachránit sexuální život i dalším ženám stiženým tímto syndromem.

Související články

Další články