Kde hledá Prima takové lidi? V dnešní „Výměně“ zaujala především mladá rodina Markéty a Tomáše, kteří jsou spolu tři roky a mají dvouletou Natálku. Dokonce čekají další dítě, které ale bylo nechtěné a maminka by to nejradši řešila dost rázným a hrozným řešením. Podle jejího muže by nejradši dala děti (i nenarozeného syna!) do děcáku!

„Jsem připravený na to, že budu na děti sám, že se rozvedeme. Já své děti do děcáku nedám, jak by si někdy žena představovala,“ řekl v slzách Tomáš. Ale postupem času najednou i Markéta obrátila. Začala si uvědomovat, že jí rodina chybí a že by chtěla celou rodinu udržet pohromadě, i když se budou muset odrazit ode dna a hlavně vyřešit půl milionový dluh.

Druhá rodina na první pohled nemá problém. Mají krásný dům, vypadá to, že dost peněz, jenže Martina (36) a Zdeněk (39) mají také obrovský problém. A to hlavně kvůli Martinině synovi z prvního manželství Zdeňkovi (15), kterého otčím už odepsal a dává mu to sežrat. Je na něj přísný a nemají si co řícit. Za to své dcerce Sylvince (2) nadržuje natolik, že je ta malá tak rozmazlená, že nikoho neposlouchá.

Malý Zdenda dokonce z psychického nátlaku nezvládá školu a musel dělat z matiky reparát. Jeho nevlastní táta mu v tom vůbec nepomohl, sám přiznal, že nad ním zlomil hůl.

Obě rodiny si začaly uvědomovat své chyby, ale je ještě vůbec čas na to dát vše do pořádku? Naštěstí ano, rok po Výměně se totiž ukázalo, že obě rodiny jsou stále spolu. Dokonce se Markéta a Tomáš radují ze synka Tomáše, který se narodil minulý rok na Štědrý den. Naštěstí se tak hloupý nápad jako dát děti do dětského domova vypršel jak pára nad hrncem.