Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Dneska je Mezinárodní den seniorů: Zaslouží si respekt i lásku, nejen od dětí a vnoučat

Dneska je Mezinárodní den seniorů: Zaslouží si respekt i lásku, nejen od dětí a vnoučat
Zdroj: facebook.com
+ Dalších 6 fotografií
LÁSKA
1. října se každoročně už od roku 1990 slaví Mezinárodní den seniorů. Každý rok jich přibývá. Stejně jako možností, jak trávit život v důchodu plnohodnotně. Bez lásky to ale není ono. Na tu ale není nikdy pozdě, jak se můžete přesvědčit níže.

Podle statistik OSN se v letech 1950 – 2010 se průměrná délka života zvýšila ze 48 let na 68 let. Téměř 700 milionů lidí je dnes starších 60 let. Podle odhadů se počet seniorů v rozvojových zemích do roku 2050 zdvojnásobí, v rozvinutých zemích pak bude lidí v důchodovém věku dvakrát víc než dětí. V roce 2030 by měla dosáhnout počtu 1,4 miliardy a představovat tak celých 20 % populace. Stárnoucí generace si zaslouží úctu a z jejích zkušeností můžeme leccos vytěžit. Jak rovněž uvádí OSN, stárnoucí populace bude formovat klíčové otázky pro 21. století.

Starší lidé, stejně jako každý potřebují lásku. A přestože v jejich věku bývá těžší najít toho pravého, nic není ztraceno. Naopak stále častěji se stává, že lidé nacházejí lásku až v důchodovém věku.

Nemusí totiž myslet na peníze, výchovu dětí či zabezpečení jejich vzdělání. Neplatí hypotéky a nemusí se bát ani o svou kariéru.

Všechny tyto důvody přispívají k tomu, že se starší páry daleko méně rozvádějí a jsou i šťastnější. Stačí se podívat do naší galerie a můžete sami posoudit, zda láska patří skutečně pouze mladým.

Přejeme krásný Mezinárodní den seniorů!

Charlotte Ella Gottová má nakročeno k hvězdné kariéře: Co jí radí Dara Rolins

Související články

Další články

Nejnovější kauzy