Hned ráno začne zasedat ve Strakově akademii kabinet Bohuslava Sobotky. Od desíti hodin se bude jednat o odvolání ministra Babiše a vývoji celé situace. Na pořadu dne je i projednání prezidentovy plánované cesty do Číny. Je totiž možné, že ji kabinet neschválí. Podle lidovců by prezident Zeman měl hlavně řešit nastalou situaci u nás a odvolání Andreje Babiše. Jestli se ten bude jednání účastnit, není jasné.

V jednu hodinu pak bude zasedat Sněmovna. Schůzi s názvem „Zneužívání moci ministrem financí Andrejem Babišem vůči nezávislým institucím demokratické společnosti“ svolal předseda Jan Hamáček.

V šest hodin večer pak vyrazí do ulic občané šesti velkých českých měst. V Praze, Brně, Plzni, Českých Budějovicích, Liberci a v Olomouci se sejdou lidé k demonstracím, jejichž podtitul zní „Proč? Proto!“ a navazují na Babišův inzerát, který nedávno vypustil do médií s názvem „Proč?“.

„Nejedná se ale o podporu pro žádného politika. Jedná se o pokus na poslední chvíli dát najevo, že lidí, kteří nesouhlasí s oligarchickými manýry pana Babiše a slušným slovem nepojmenovatelným chováním pana Zemana, je opravdu hodně a že se právě teď utrhlo ucho pověstného džbánu. Konkrétní cíle akce se týkají pouze těchto pánů,“ uvedla pořadatelka akcí Šárka Fialová, kterou kampaň napadla v souvislosti s reakcí na Babišův zmiňovaný inzerát. Uvedla to pro web Tn.cz a dodala, že se jedná o spontánní akci. Lidé se shromáždí na velkých náměstích, v Praze pak na Václavském.