O svatebních šatech princezny Diany nesměl před osudným dnem nikdo nic vědět. Návrhářské duo Elizabeth a David Emanuelovi dokonce najali bezpečnostní službu, aby měli jistotu, že nikdo nevkročí do jejich ateliéru v době, kdy na róbě pracovali.

“Byla úžasná. Milá a příjemná. Nikdy jsme od ní nedostali žádné speciální instrukce ohledně šatů, což jsme uvítali. Díky tomu to byla zábava a také trochu dobrodružství,” prozradila Elizabeth v jednom z rozhovorů.

Svatební šaty byly zkrátka zahaleny do roušky tajemství. Když se v nich Diana na veřejnosti objevila, všichni užasli. V róbě z hedvábného taftu barvy slonovinové kosti s perleťovými flitry byly skutečně ohromující. Jednou ze zajímavostí je to, že je tvořilo šest různých materiálů včetně osmi metrové vlečky a vyšly na devět tisíc liber.

Aby ve svůj velký den Diana vypadala co nejlépe, dlouho před svatbou řešila každé sousto. “Když jsme začínali šaty šít, měla v pase 68 centimetrů. V den obřadu to bylo už 58 centimetrů,” uvedla Elizabeth.

Nepřehlédnutelné byly také perly, jimiž byla róba poseta. Perel bylo údajně neuvěřitelných deset tisíc kusů, přičemž každá z nich byla pečlivě vybírána.

Ačkoliv byla v mnoha směrech inovátorkou, tradice v den D neignorovala. Měla na sobě něco starého, nového, zapůjčeného a modrého. Starou věc představovala krajka, novou hedvábí všité na šatech, zapůjčenou měla rodinnou tiáru a uvnitř róby měla všitou modrou mašli.

Co se týká princezniných bot, těch si sice nikdo neměl šanci všimnout, ale byly dost neobyčejné. Byly vyrobeny z hedvábí v barvě slonoviny, zdobily je perly a jejich ušití zabralo půl roku.