Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Dnes startuje očkování proti covidu lidí starších 80 let: Registrace, kapacity a vše, co je třeba vědět

Zdroj: profimedia.cz
očkování koronavirus
Lidé starší 80 let se od 08:00 mohou začít registrovat na očkování proti covidu-19. Přihlašování je možné přes internet na webech registrace.mzcr.cz nebo crs.uzis.cz nebo přes telefonní linku 1221. Pokud přístup k internetu nemají, může je hlásit i někdo blízký nebo pomůže praktický lékař. Od příštího týdne by se mohla spustit také registrace v lékárnách.

Postup registrace

Po vstupu na web musí zájemce o očkování zadat své telefonní číslo, na které mu přijde kód pro vstup do další části registrace. Toto dvojí ověření má zabránit tomu, aby systém napadly automatické počítačové programy. Po jeho vyplnění pak zadá jméno, rodné číslo, adresu trvalého bydliště, název a kód zdravotní pojišťovny, telefonní číslo a volitelně e-mailovou adresu. Vybrat také může preferované očkovací centrum, které nemusí odpovídat jeho trvalému bydlišti.

Kapacita

Kvůli omezené kapacitě center a očekávanému velkému zájmu o očkování většina lidí hned nezíská přímo termín, kdy jim bude vakcína podána. Budou ale zařazeni do pořadníku podle času přihlášení a až centrum termíny pro očkování vypíše, budou pomocí SMS upozorněni, že si je mohou rezervovat. Pak jim systém přidělí rovnou i druhé datum, 21 dnů po první vakcinaci.

Vakcíny

Volná místa budou do registračního systému sama centra zadávat podle toho, jak budou přicházet další vakcíny.

Každý týden má přijít 70 000 dávek očkovací dávky od firem Pfizer/BioNTech a do konce ledna ještě zbývajících 11 600 dávek od firmy Moderna.

Související články

Další články