Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Dnes se uskuteční slavnostní galavečer Českých lvů: Získá sošku favorizovaný film Ztraceni v Mnichově?

Dnes se uskuteční slavnostní galavečer Českých lvů: Získá sošku favorizovaný film Ztraceni v Mnichově?
Zdroj: profimedia.cz
Dnes proběhne jako každý rok vyhlášení filmových a televizních cen Český lev. Mezi sebou se poperou herci, herečky, ale i režiséři či filmy. Všichni jsou tak v očekávání, kdo si vyslouží tu výjimečnou sošku? Celý slavnostní galavečer se uskuteční v pražském Rudolfinu a moderátorkou večera, který přenáší Český televize, bude jako minulý rok Lucie Výborná.

Vybíralo se ze 42 celovečerních hraných, animovaných a dokumentárních filmů, které byly uvedeny do distribuce v roce 2015. Filmy se o Českého lva utkají v 15 kategoriích.

Nejžhavějšími kandidáty na České lvy napříč všemi kategoriemi podle počtu nominací je komedie Petra Zelenky Ztraceni v Mnichově s 15 nominacemi Na druhém místě je film Kobry a užovky režiséra Jana Prušinovského s 12 nominacemi. O třetí místo se dělí snímek Slávka Horáka Domácí péče a pohádka Sedmero krkavců režisérky Alice Nellis s 9 nominacemi. Film Schmitke režiséra Štěpána Altrichtera získal osm nominací.

Cenu v anketě Český lev za nejlepší film loňského roku získá podle bookmakerů sázkových kanceláří snímek režiséra Petra Zelenky Ztraceni v Mnichově. Na jeho komedii, obracející naruby vžité vnímání takzvané mnichovské dohody, vypsali experti sázkových kanceláří vůbec nejnižší kurz ze všech děl nominovaných v hlavní kategorii, a to 1,3:1. Podle prezidenta akademie Iva Mathé počet nominací ale nezaručuje vítězství. Takže je pořád velkým překvapením, kdo získá Českého lva. Možná se ještě budeme hodně divit.

Zelenkův snímek Ztraceni v Mnichově se koncem ledna stal vítězem "konkurenčních" Cen české filmové kritiky. Odnesl si ocenění za nejlepší film roku 2015 i ceny za nejlepší režii a scénář. Petr Zelenka už má řádku Českých lvů za filmy Knoflíkáři, Rok ďábla a Karamazovi

Děj se odehrává v roce 2008 a točí se kolem starého papouška, který patřil Édouardu Daladierovi a který opakuje některé věty z jednání o mnichovské dohodě. Druhá část filmu je koncipována jako fiktivní dokument. V hlavní rolích zde můžete vidět Martina Myšičku, Václava Koptu, Marka Taclíka, Janu Plodkovou a Jitku Schneiderovou.

Herečka Jana Plodková byla nominována na cenu za nejlepší herecký výkon v hlavní roli ve filmu Ztraceni v Mnichově. Uvidíme, jestli se Janě zadaří a dnes večer si Českého lva opravdu odnese. V přímém přenosu bude udílení cen vysílat Česká televize ve 20 hodin

Související články

Další články