Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Dnes se bude slavit bronz: Zabojují o něj Šafářová se Strýcovou proti Hlaváčkové s Hradeckou!

V semifinále to nevyšlo, ale dnes mají holky druhou šanci.
Zdroj: Profimedia.cz
Dnes je zatím bilance českých zástupkyň na tenisovém turnaji v Riu značně negativní. Po Petře Kvitové totiž v semifinále prohrály i Šafářová se Strýcovou. Přemožitelky sester Williamsových nestačily na ruskou dvojici Makarovová, Vesninová ve dvou setech.

Ryze české finále v ženské čtyřhře nakonec na olympijských hrách v Riu neuvidíme. Lucie Šafářová s Barborou Strýcovou totiž v semifinále nestačily na favorizovaný ruský pár tvořený Ekaterinou Makarovovou s Elenou Vesninovou ve dvou setech 6:7, 3:6.

České hráčky přitom měly v první sadě luxusní vedení 4:1 a ještě měly šanci na to, aby obraly Rusky o druhý servis a šly do trháku, ovšem náskok prohospodařily a nakonec set ztratily ve zkrácené hře. Druhá sada se rozhodla za stavu 5:4, kdy Rusky prorazily servis soupeřek a zajistily si postup do boje o zlato.

V boji o finále nakonec i přes tři mečboly neuspěly obhájkyně stříbrných medailí Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká. Těm se nepodařilo přejít přes Švýcarky Timeu Bascinszkou a Martinu Hingisovou. I tak ale z tenisového turnaje s jistotou získáme cenný kov, v zápase o bronz je totiž na programu ryze český zápas. Slavit se tudíž bude, akorát bohužel nebudeme mít dalšího olympijského vítěze.

Související články

Další články