Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Dnes je nejmagičtější den v roce: Co byste o letním slunovratu rozhodně neměli dělat?

Dnes je nejmagičtější den v roce: Co byste o letním slunovratu rozhodně neměli dělat?
Zdroj: facebook.com
Takzvané astronomické léto nastane 21. června osm minut po dvanácté hodině. S tím je spojený letní slunovrat čili nejdelší den v roce, který na nás může působit přímo magicky. Noc bude díky slunovratu ideální pro předpovídání budoucnosti nebo konání nejrůznějších rituálů. Jsou ale věci na které bychom si měli dát pozor. Které to jsou?

Dnes nastane letní slunovrat, který na nás může působit přímo magicky. Noc, která následuje je a vždycky byla považována za tajemnou. Na kopcích se dříve zapalovaly rituální ohně, které se přeskakovaly, což znamenalo očištění od všeho negativního i jistotu pevného zdraví. Popel se pak rozhazoval po poli, aby byla dobrá úroda.

Mnoho lidí také věří, že bylinky natrhané o této noci mají obzvlášť silnou moc.

Letní slunovrat je spojen především s magickým působením slunce a říká se, že v noci na vodní hladině můžeme spatřit naši budoucnost. Čtvrtek 21. června je nejdelším dnem v roce, ode dneška se začnou dny krátit až do prosincového zimního slunovratu.

S letním slunovratem se tradičně pojí britský Stonehenge, kam každoročně zavítá bezpočet návštěvníků. Kamenný půlkruh patrně odjakživa sloužil k uctívání Slunce a děje se tak dodnes.

Jestli si na něco dnes dát pozor, tak na jakékoli operace. Ty určitě nepodstupujte. Nezatěžujte ledviny, močový měchýř ani slinivku.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy