Nechtělo se vám dneska vstávat do práce? Měli jste chuť zavrtat se pod peřinu a na všechno se vykašlat? Vykročili jste špatnou nohou? Nevěšte hlavu, protentokrát to není vůbec vaše chyba! Dnešní den 16. ledna je titulován jako nejdepresivnější den v roce.

Podle britského psychologa Cliffa Arnalla je ze všeho nejhorší třetí lednové pondělí. Cliff tomuto dni přezdívá Blue Monday neboli depresivní pondělí.

A co že se to vlastně děje? Právě v tento čas se střetávají v nás ty nejhorší pocity. Zimní období, kvůli kterému je nedostatek denního světla, vyvolává depresivní pocity samo o sobě, k tomu se přidává vánoční pohoda, která je dávno fuč, a vy si to nyní začínáte pomalu uvědomovat, že dozvuky vánočních oslav jsou dávno za námi.

Zatímco na Nový rok jste byli plní optimismu z novoročních předsevzetí, která tentokrát určitě dodržíte, nyní vám začíná docházet, že to nejspíše nebude zase tak růžové. K tomuto splínu se ještě přidává fakt, že zima není ještě ani v půlce a teplé letní dny jsou daleko v nedohlednu.

Průzkumy ukazují, že všechny tyto negativní faktory se hromadí v hlavě člověka právě třetí lednové pondělí. Tohle je opravdu kritická doba a jediné, čím se můžete utěšovat, je fakt, že zítra by mohlo být lépe.

Jestli chcete dnešní den přežít bez úhony, zkuste si jej co nejvíce zpříjemnit. Zajděte si zacvičit, pusťte si pozitivní film nebo hudbu, udělejte si malou procházku a jděte brzy spát. Uvidíte, že zítra bude depresivní pocit pryč.