Těžko říci, proč bylo místo žhavého, letního dne zvoleno datum 13. října, jako mezinárodní den bez podprsenky, ale možná to vymýšlel nějaký muž, který tajně doufal, že nám všem bude dostatečná zima! Pokud se tedy tak trochu bojíte odložit podprdu, protože gravitace není vaše kámoška, nezoufejte, na ulici pod kabátem vám bradavku nikdo neukousne a vy si tak můžete stále připadat svobodná až na půdu.

Podprsenka je šetrnější odnož středověkého mučicího nástroje, zvaného korzet, který se díky evoluci a bohu vyvinul na minimální velikost ze své původní podoby. Podprsenka by měla být naší kamarádkou, což jakožto mučicí nástroj pro muže často bývá. Nicméně pokud vás celý den tlačí košíčky, kostice a další super wonder bra vymoženosti, které vám poprsí vyšponují až k bradě, vůbec se není čemu divit, že když ji večer zahodíte, máte chuť vykřiknout „Svoboda!“.

A o tom je právě dnešní den. O podpoře trendu svobodných bradavek, který rozjely celebrity po celém světě. Ty v poslední době očividně soupeří o titul bradavka roku, protože tuto kampaň vzaly poněkud vážně. Navíc faktem zůstává, že na světě není jediného hatera, který by chtěl tuto kampaň hanit. Prsa jsou volná, ženy mohou dýchat, muži již o trochu méně, ale nemají námitek.

Ve spojitosti s muži nás ovšem napadá, kam se tento trend může dále posouvat? Muži si často stěžují, že je v jejich spodcích něco škrtí, lechtá a škrábe. Možná bychom v rámci solidarity měly, milé dámy, navrhnout též mezinárodní den osvobozených penisů, pánové to jistě ocení. To je však asi téma na zcela novou kampaň, že?

Takže pokud jste cítila, že dnes není váš den a že vás něco svazuje, rozepněte podprsenku, zahoďte ji a užijte si svou svobodu! Bradavky pro všechny!