Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Doktor od jezera hrochů zemřel náhle: Těžký životní osud Jaroslava Šmída

Doktor od jezera hrochů Jaroslav Šmíd zemřel náhle
Zdroj: Falcon
+ Další fotografie
těžký osud

Komedie Doktor od jezera hrochů vznikla v režii Zdeňka Trošky a je plná jeho nezapomenutelného humoru. Hlavní role se zhostil herec Jaroslav Šmíd (†47), který už není bohužel mezi námi. Úsměvný snímek, který jej proslavil, si můžete připomenout dnes večer ve 20:20 na televizi Nova. V čem dalším Šmíd zazářil a proč v tak mladém věku zemřel?

Herec Jaroslav Šmíd zemřel v pouhých sedmačtyřiceti letech. Do popředí zájmu jej dostala právě hlavní role v komedii Zdeňka Trošky Doktor od jezera hrochů, ve které si zahrál svědomitého lékaře Čeňka Dobeška. Nebyla to však jeho jediná významná role. Popularitě se těšil také například mezi fanoušky seriálu Ulice.

Zazářil také v Ulici

V Ulici Jaroslav Šmíd ztvárnil realitního agenta a developera Michala Šafránka, který předával klíče od bytu Lumíru Nyklovi (Václav Svoboda). Objevil se celkem v pěti dílech. Není bez zajímavosti, že jeho manželku v Doktorovi od jezera hrochů hrála Tereza Bebarová, která v Ulici byla zase manželkou právě Lumíra Nykla.

Šmíd se narodil v Třebíči, vystudoval brněnskou konzervatoř a pražskou DAMU. Působil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, odkud později odešel a poté hrál v pražském Švandově divadle.

Herce nejvíc proslavila zmíněná role dobrotivého lékaře Dobeška, objevil se ale i v seriálech Život na zámku, Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, Místo nahoře, V.I.P. vraždy nebo První republika.

Těžký životní osud Jaroslava Šmída

Herec si během života prošel těžkými momenty. Byl homosexuál. A přiznání, že je gay, pro něj bylo obtížné, jak se svěřil v roce 2013 serveru nakluky.cz: „Bylo to v roce 1991, kdy slovo ‚homosexualita‘ znělo jako prašivina (svrab) a ten jsem ostatně o pár let později také měl.“

Jaroslav Šmíd zemřel v polovině listopadu 2017 v Praze. Měl agresivní formu nádorového onemocnění plic. Nikdo z jeho okolí, ani Šmíd sám do poslední chvíle netušil, že měl rakovinu. Do nemocnice nastoupil kvůli problémům s dýcháním. Osudným se mu stal těžký zápal plic.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy