Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Dnes by slavil narozeniny David Bowie, rakovině podlehl jen dva dny po nich

Spousta fanoušků se těšila na jeho další koncert.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
Dnes by měl legendární zpěvák David Bowie (+69), který před dvěma lety podlehl rakovině, narozeniny. Své poslední chvíle strávil s rodinou. Britský muzikant se proslavil po celém světě. Mezi jeho největší hity patří třeba Ziggy Stardust, Rebel rebel nebo Ashes to Ashes.

Zpěvák David Bowie by dnes slavil narozeniny. Už jsou to téměř dva roky, co podlehl rakovině. Zpěvák zemřel 10. ledna 2016, jen dv dny po svých narozeninách. Bowie poprvé zaujal veřejnost albem Space Oddity v roce 1969. Českým posluchačům se ale dostal pod kůži až albem The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars. Během svého života hodně experimentoval s hudebními styly.

Roku 2004 absolvoval svoje poslední turné. Téhož roku se nevyhnul operaci srdce. Příznaky zhoubné nemoci se projevily během koncertu v Praze, který už nemohl dokončit kvůli bolestem. Naposledy vystoupil na charitativní akci v New Yorku v roce 2006. Pak už mu jeho zdravotní stav vystupovat nedovoloval. S rakovinou jater bojoval dlouhý rok a půl.

Související články

Další články