Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hrdinové ze záchranky StarDance 2019 Horoskop Počasí

Nejnovější kauzy

Dnes by oslavil 80 let: Láska k ženám a výškám se Jiřímu Hrzánovi stala osudnou

+ Další 4 fotografie
Vzpomínka
Neuměl dobře vyslovit „ř“, mírně koktal a do výšky také zrovna nevyrostl. I přes to se dokázal prosadit a stal se divadelním a později i filmovým hercem. Své kouzlo osobnosti využíval i v soukromém životě, ženy ho milovaly a on miloval je. Bohužel miloval i lezení do výšek, to se mu stalo osudným.

Jiří Hrzán byl odmalička komediant. Už na základní škole bavil spolužáky svými humornými scénkami, proto byl také v kolektivu dost oblíbený. Se svojí první ženou Věrou Šmídovou měl dvě dcery Barboru a Terezu. Bára Hrzánová je dnes známou herečkou.

I přesto, že svoji ženu miloval, nedokázal jí být věrný, a tak se manželé rozvedli. Jiří Hrzán, i když byl malého vzrůstu, dokázal na sebe poutat značnou pozornost a na ženy působil jako magnet. Smysl pro humor a osobité kouzlo k němu přitahovalo ženy z řad manekýn, hereček i zpěvaček. Byl to zkrátka milovník života se vším všudy.

Kdo ví proč měl i oblibu ve výškách. Rád lezl po hromosvodech, šplhal po římsách domů a výšky ho stejně jako vysoké ženy fascinovaly. Možná toužil po možnosti vzlétnout jako pták. Také za sebe nikdy nenechával hrát kaskadéry a nebezpečné scény si s chutí zahrál sám.

Tato touha se mu ale bohužel stala osudnou. 22.září 1980 odešel z divadla, namířeno měl za svou tehdejší přítelkyní a chtěl si cestu za ní zpestřit šplhem po budově. Z výšky spadl a dva dny po pádu zemřel v nemocnici. Dnešním dnem si připomínáme tohoto herce, který miloval život a bohužel i nebezpečné situace. Oslavil by osmdesáté narozeniny.

Mohlo by vás zajímat

Další články