Když se v roce 2009 rozkřikla zpráva, že král popu zemřel, málokdo tomu chtěl uvěřit. Dokonce známý hollywoodský bloger Perez Hilton uvedl, že podobnou „šarádu“ uspořádal v roce 1995 krátce před jedním ze svých nejlepších turné. Jenže netušil, jak se mýlil…

Dodnes existují konspirace, které se neslučují se smutnou realitou. Existují totiž tvrzení, že král popu nezemřel a nebo dokonce že zemřel dříve, než bylo oficiálně potvrzeno! A které konspirace nejčastěji mezi lidmi kolují?

Nová identita Najdou se tací, kteří ani po oficiálním potvrzení úmrtí Jacksona nechtějí uvěřit a smířit se se smrtí svého idolu. Objevují se tak domněnky, že Michael Jackson nezemřel. Někteří se domnívají, že svou smrt předstírá, sebral zálohy za přislíbené koncerty, změnil si identitu a zmizel.

Dvojník Jedna ze spekulací je dokonce taková, že je zpěvák mrtvý. Ovšem nezemřel v roce 2009, ale mnohem dříve. Zesnul totiž prý už před 20 lety a od té doby ho zastupoval už jen dvojník.

Vražda Jacksonovi prý hrozili smrtí, když odřekne londýnské koncerty. A to kvůli turné, kdy se mělo uskutečnit 50 koncertů. Tehdy bylo už dopředu prodáno 750 tisíc lístků a na Jacksona byl vytvářen velký nátlak pořadatelů. To se prý podepsalo na Michaelově psychice natolik, že musel v posledních měsících údajně navštěvovat psychiatra.