Cobain (†27) měl vše, co může mladý člověk potřebovat ke štěstí – ke všemu svolnou spolusouložitelku, dítě, škváru a nekonečný talent a slávu, a přesto si 5. dubna 1994 prostřelil ve svém domě v Seattlu hlavu.

Jeho sebevražda, o které dodnes různí idioti vyprávějí neuvěřitelné zkazky, byla velmi dobrou zprávou zejména pro nebohé rodiče teenagerů, kteří byli totálně vydření z alba Nevermind Cobainovy skupiny Nirvana.

Čert vem to, že Cobain nebyl žádný chytrák, ale jeho závislost na heroinu byla skutečně nechutná, což dodnes odmítají jeho fanoušci přiznat. Zpěvákovi se jako dítěti rozvedli rodiče, to je toho, musel se trošku stěhovat, no a co, ale jinak mu nic nechybělo. Stačilo zajít si k psychologovi, říct, že jsem trošku nevyrovnané pako a pomozte mi.

Ale kdepak Cobain. Jen co se s Nirvanou brutálně proslavili, našel přes rychle nabytou slávu berličku pro zdůvodnění svého nového koníčku – heroinu, jehož užívání se skutečně vášnivě oddával, za což se nijak nestyděl.

Do toho se spustil s největší slepicí amerického šoubyznysu Courtney Love, rovněž ubohou narkomankou, a s tou si coby skutečný vzor mládeže udělal dítě. V době, kdy se v dubnu ´94 nastřelil smrtící dávkou „ejče“ a konečně si prostřelil hlavu, už měl samozřejmě požádáno o rozvod, čemuž by se všemu vyhnul, kdyby poslouchal chytré lidi a nefetoval a neženil se s krávou.

Cobainova smrt je smutná (ne, nezastřelila ho Courtney, smiřte se s tím), ale byla asi nejlepším řešením. Předcházelo jí neúspěšné album Nirvany, takže hudebně už šel Kurt stejně dolů, a vezmeme-li v potaz, že by dál propagoval neléčené depkaření a nitrožilní užívání heroinu, je jen dobře, že už není mezi námi. Ne, neříká se to lehce, ale taková je prostě pravda a s tou se nedá nic dělat. Amen.

Souhlasíte s tím, že je dobře, že tak bohatý propagátor narkomanie zemřel? Měl by zemřít autor článku? Máte rádi heroin? Chtěli byste, aby vaše děti žily jako Kurt? Je Kurta škoda? Čí je vina, že už tu není? Je autor článku dobro? Byl lepší člověk než Kurt Cobain autor článku (nepíchá si s matkou svých miminek heroin)? Napište nám na redakce@extra nebo přímo autorovi článku na pavel@extra.cz.