Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Dlužník, tyran, ochlasta. Masový vrah z Bohumína měl zlou pověst

Dlužník, tyran, ochlasta. Masový vrah z Bohumína měl zlou pověst
Zdroj: archiv Bohumín
+ Dalších 6 fotografií
požár v Bohumíně
Zdeněk K. se rozhodl, že v sobotu ukončí život své bývalé ženy, syna, snachy, vnuka i jejich přátel. Ti trávili společné chvíle na rodinné oslavě. Požár, který Zdeněk v bytě založil, měl za následek ztrátu dvanácti životů. O důvodu jeho jednání se však zatím jen spekuluje. Podle jeho známých měl ale problémy již v minulosti.

Na sobotní podvečer v Nerudově ulici v části Nový Bohumín nejspíš nikdo jen tak nezapomene. Během veselé oslavy v bytě v 11. patře se odehrál strašlivý scénář, při kterém rodina, sousedé a přátelé čelili plamenům.

Nezvaný host

Na rodinnou oslavu dorazil i otec Lukáše (†30), který však vůbec nebyl pozván. V bytě totiž žila i Zdeňkova bývalá manželka. Údajně už dopředu věděl, že bude chtít zabíjet. Vzal si s sebou láhev, ve které byl benzin. Hořlavou kapalinu podle všeho rozlil po celém bytě a následně ji zapálil. Z místa pak hned odešel.

„Pak měl něčím polít dveře a zapálit vchod, aby se nikdo nedostal z bytu ven. Proto někteří uhořeli a jiní skákali z okna, nemohli se dostat ven. Nedal jim šanci, hajzl jeden,“ řekla Blesku obyvatelka domu. Jedna ze sousedek také potvrdila, že rodina mezi sebou neměla velmi dobré vztahy „Oni se pořád hádali, chlastali, ale kdo mohl tušit, že to takhle skončí?“ objasnila Blesku sousedka a dodala, že si na členy rodiny všichni stěžovali. Vyvolávali totiž konflikty.

Neměl dobrou pověst

Zdeňka mnoho lidí zná jako agresivního člověka. Už v minulosti měl totiž údajně problémy s alkoholem a byl zadlužený. Před několika lety si koupil dům v Dolní Lutyni, který ale nakonec prodal. „Byl to agresivní a velice nepříjemný člověk, se kterým byly jen potíže. Policie, záchranka, to tu bylo běžné. On pil alkohol jako sodovku,“ tvrdil Blesku muž, který si od Zdeňka dům koupil. Ten byl podle všeho v příšerném stavu. U nového majitele si Zdeněk dokonce nadělal dluh. Finanční problémy potvrdil i výpis insolvenčního řízení, ve kterém je Zdeněk zapsaný jako dlužník. „Byl to tyran. Jak se nachlastal, tak to jen lítalo. Nebylo radno se s ním potkat. Řval po lidech, děsil je. Prostě se s ním slušně mluvit nedalo. Byl to psychopatický zuřivec a ožrala,“ ukončil muž.

Zvláštního chování si ale všimli i další lidé z jeho okolí. Ti pro Novinky.cz řekli, jak na ně Zdeněk působil. „Připadal mi jako Jekyll a Hyde. Rozpolcená osobnost,“ uvedl jeho známý. Na své sousedy také neudělal dobrý dojem. „Nedokážu přesně říct proč, ale prostě byl takový divný, nějak mi neseděl. Znám ho z hospody, kam chodil,“ objasnil další muž. Někteří však tvrdí, že byl Zdeněk sympatický člověk. „Všichni kolegové jsou z toho v šoku. Měli jsme ho za úplně normálního chlapa,“ ukončil jeho nadřízený z bohumínského dopravního terminálu.

Během bestiálního činu uhořeli tři lidé a tři děti přímo v bytě. Dalších pět lidí zemřelo skokem z okna. Podle výpovědí svědků sám Zdeněk křičel, že požár založil.

Související články

Další články