Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Dlužník Michal Sýkora má na krku další problémy: Z účtu si postupně vybral přes 5 milionů

Hokejista Michal Sýkora.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
Další problémy

Bývalý hokejový šampion Michal Sýkora (49) si pořádně zavařil. Ocitl se před soudem, protože dluží miliony, ale stále nebyl schopen vysvětlit, kam se zlaté cihličky, z nichž měl získat desítky milionů korun, poděly. Jak informoval iSport, blíží se navíc další průšvih, který mu může situaci ještě víc zkomplikovat.

Ačkoli byl Michal Sýkora hvězdou na ledě, stal se dvojnásobným mistrem světa a hrál i v NHL, on sám se nakonec rozhodl vydat jiným směrem. Začal podnikat se zlatem, jenže nyní dluží přes 200 milionů korun.

Podnikatel měl následně narazit u jednoho z obchodních partnerů, a tak postupně o své miliony přišel. Půjčoval si sice od kamarádů, většinou známých hokejistů, ale ani těm nebyl schopen dlužnou částku splatit.

Všechny slitky se prodaly, říká

I z toho důvodu nyní Sýkora dochází k soudu, kde se z něj lidé snaží dostat odpovědi na to, kam se poděly peníze z prodeje zlatých cihliček. Sám Sýkora podle iSportu tvrdí, že nic nemá. „Všechny slitky se prodaly,“ řekl před soudem.

To ale není vše. Kromě zlatých cihliček chtějí soudci vypátrat i to, kam se poděla částka 5,6 milionu korun, které si z účtu společnosti bývalý hokejista poslal na svůj osobní účet, anebo je vybral z bankomatu. Podle insolvenčního správce měl Sýkora již delší dobu vědět, že jeho podnikání krachuje, a proto si částku začal od roku 2016 vybírat. „Dlužník úmyslně zkrátil uspokojení všech věřitelů, tento úmysl musel být žalovanému znám. Veškerá jednání dlužníka byla učiněna v době jeho úpadku,“ napsal insolvenční správce soudu.

Sýkora si půjčoval od kolegů

Na firmy Michala Sýkory je vyhlášen konkurz. Sám bývalý hokejista kvůli tomu přišel o dva domy. Trenérovi Vladimíru Růžičkovi (59) má dlužit přes dva miliony korun, hokejistovi Robertu Kousalovi (32) dluží přes čtyři miliony korun, Tomáši Kubalíkovi (32) dluží přes milion korun, od Jaroslava Hlinky (46) si půjčil přes osm set tisíc korun a od Romana Červenky (37) dokonce přes dvacet pět milionů korun. Jmen, od nichž si napůjčoval, je však mnohem víc, jak před časem informoval Blesk.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy