Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Dlouhovlasý sympaťák, který se vůbec nebál o život, protože je Japonec: Kdo byl popravený novinář Kendži Goto?

Dlouhovlasý sympaťák, který se vůbec nebál o život, protože je Japonec: Kdo byl popravený novinář Kendži Goto?
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie

Chtěl popsat utrpení syrských obyvatel terorizovaných islamistickými radikály a zjistit, co má vlastně ISIL za lubem. Co od lidí chtějí a kam až jsou ochotní zajít. O život se nebál.

Věřil totiž, že má "špatnou národnost". Jako Japonec si myslel, že je pro islamisty bezcenný, protože ti doposud popravovali jen Američany a Brity. Kendži Goto (†47) byl ale v zajetí radikálů od října roku 2014, to když se snažil zachránit prvního popraveného Japonce - Harunu Jukawu

2. prosince 2014 dostala podle serveru Heavy.com jeho žena Rinko e-mail od členů ISIL, kde se dozvěděla, že její manžel je v zajetí, po více než měsíci pak radikálové vyhrožovali japonské vládě, že chtějí za život dvou rukojmích miliardu korun výkupného.

O zrůdnosti jeho vraha není pochyb. Rinko totiž v pátek 30. ledna tohoto roku veřejně vystoupila s prosbou o jeho život, radikálové ho popravili den poté Jeho starší dceři jsou teprve dva roky, mladší byly tři týdny, když odvážný otec-novinář odjel referovat o syrském utrpení.

Věřil, že tím dokáže něco změnit. Podle něj už tři roky trvající boje byly příliš dlouhé a on chtěl popsat jejich činnost a "co hodlají udělat". Novinář, jehož reportáže přinášela největší japonská média a který měl podle svých přátel odvahu v krvi, se nikdy nebál jet do válečných oblastí a v Sýrii byl dokonce několikrát.

Stejně jako v případě amerického novináře Jamese Foleyho (†40) vyzývají Kendžiho přátelé a kolegové na Twitteru veřejnost, aby si jej pamatovala jako své práci oddaného muže milujícího děti. Jako sympaťáka s culíkem, ne jako oběť šíleného řezníka, kterého chce dostat celý svět.

Kendžiho totiž popravilo monstrum zvané Jihadi John

Filip Turek se tvrdě opřel do Fialy: ODS zradila svoje voliče a on je toho absolutní příklad

Související články

Další články

Nejnovější kauzy