V hlavních rolích se představí svůdná slovenská diva Vica Kerekes (35) a kajakář Vavřinec Hradilek, pro kterého to byla první filmová role. Oba ukáží ze svých fyzických dispozic více než dost, ale opravdu to není to jediné, co vás na filmu dostane.

Tenkrát v ráji, příběh o Joskovi Smitkovi, není jen vyprávěním o přátelství na laně v těžkých dobách německé okupace. Je především o víře v lepší budoucnost. Příběhem naděje, která neumírá…

Mladý letec, boxer a horolezec se s životem pral stejně jako s do té doby nepřekonanými strmými stěnami pískovcových věží dnešního Českého ráje. Byl nejen vrcholovým sportovcem, ale také přesvědčeným antifašistou, který se dokázal postavit okupačnímu režimu. Láska ke skalám, přátelství kamarádů a k vyvolené ženě mu dávaly sílu překonávat překážky, které mu připravil osud.

Joska je příkladem zejména pro mladou generaci, že i v těžkých dobách nemá muž klesnout na kolena. Že vždy má smysl se prát s osudem, byť by byl sebetěžší…

Na to se opravdu vyplatí jít do kina. A když jste ještě milovníkem ženské a mužské krásy, tak pohlední herci pro vás budou jen velký bonus.