Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Dlouho očekávaná autobiografie Karla Gotta (†80) už zná datum vydání! Co všechno v ní najdete?

Karel Gott je milovník umění.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Vzpomínky

Dlouho očekávaná autobiografie Karla Gotta (†80) už zná datum svého vydání. Na více než sedmi stech stranách chce zpěvák vtáhnout fanoušky do svých vzpomínek, ale jak sám v minulosti uvedl, nebude se jednat o žádná šokující odhalení. Co v ní tedy budou moci čtenáři nalézt a kdy bude vydaná?

Zlatý hlas Prahy Karel Gott pracoval na své knize mnoho měsíců. Proto se velmi vyděsil, když v roce 2015 zjistil, že má nádorové onemocnění mízních uzlin. Bál se, že autobiografii nestihne dokončit a připraví tak fanoušky o značné množství svých vzpomínek. Kromě toho chtěl také pomocí těchto spisů uvést některé věci na pravou míru. Kniha s názvem Má cesta za štěstím - Karel Gott půjde do prodeje 14. července 2021, v den výročí Gottových nedožitých dvaaosmdesátých narozenin.

I v době, kdy už byl velmi vážně nemocný a unavený, nepřestával na knize pracovat. Texty skládal do kapitol barvitě a čtivě. Přál si hlavně, aby byl text čtivý a působil beletristicky. Nebude se však jednat o nějaké extrémně šokující čtení, jako bylo třeba v případě autobiografie Víno z hroznů Ladislava Štaidla (+75), kde slavný skladatel vyjmenoval všechny své milenky.

Žádné pikantnosti nečekejte

„Možná čekáte nějaké pikanterie, ale to nikdy nebyl můj záměr ani styl. Zdůrazňuji, že vydávám moje vzpomínky. Někteří aktéři z mé knihy mohou tvrdit, že to přece bylo jinak, to ovšem budou jejich vzpomínky. S tím už nic nenadělám. Já si to pamatuji takto. Po svém,“ píše se v prologu knihy, jak o tom informuje Blesk.cz.

V čem má být publikace jiná než ostatní texty, které o Gottovi vyšly? Především v tom, že na sedmi stech stranách bude 1800 fotografií a dokumentů, z nichž mnohé ještě fanoušci neměli možnost nikde vidět. Jednotlivé kapitoly se budou věnovat zpěvákovu životu chronologicky, tedy od dětství až po poslední léto, které strávil po boku své ženy Ivany Gottové (45).

Vzpomínky od dětství do posledních dní

Život Karla Gotta se rozprostírá na 96 kapitolách. Zpěvák se v nich má rozepisovat o svém soukromí. „Karlovy vzpomínky sahají až do nejútlejšího dětství, vyprávějí o rodičích i širší rodině, o školních letech, o kamarádech i osobních zálibách, k nimž patřilo už v klukovských letech zejména malování. Je ve své inventuře osudu sebekritický i mimořádně upřímný, především v závěrečných kapitolách, v nichž popisuje těžké období zápasu se zákeřnou chorobou,“ shrnula pro Blesk.cz obsah publikace vdova Gottová.

Kromě knihy se budou moci diváci těšit i na film, jehož premiéra však musela být kvůli koronaviru několikrát odložena. Aktuálně je naplánovaná na 7. října 2021.

Vše o knize Karla Gotta Má cesta za štěstím ➔

Související články

Další články

Nejnovější kauzy