Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Dj Roxtar alias Adolfeen otevřeně: Za drogy, alkohol a striptérky jsem utratil 4 miliony

Delfín Adolfeen promluvil o životě, který pro něj ani zdaleka nebyl procházka růžovou zahradou.
Zdroj: Se souhlasem Prima COOL
rozhovor

S Adolfeenem alias DJ Roxtarem, svým jménem Dominikem Turzou (38) jsme se před časem potkali v Obchodním centru Šestka. V rozhovoru promluvil nejen o jeho závislostech a hlavních motivacích, díky nimž zůstává už rok a půl čistý, ale i o chystaném projektu a posouvání hranic humoru. Dokonce také promluvil o jeho mladičké přítelkyni, která je pro něj také značným hnacím motorem.

Je obecně známo, že jste si sáhl na dno. Dalo by se vyčíslit, kolik jste v tom nejhorším období utratil za alkohol, drogy a striptérky?

Už jsem to i někde zmiňoval, je to kolem čtyř milionů. Je to ale za období nějakých dvanácti let, takže když se to rozpočítá, není to tak hrozné. Ale je to půlka hezkého bytu v Praze. 

Kdy nastal ten zlomový bod, kdy jste se rozhodl, že je potřeba s tím něco dělat?

Chtěl jsem se střízlivě podívat na své manželství a také už jsem byl velmi nespokojený a cítil jsem se špatně při práci, při DJingu. Byl jsem nervózní a nebavilo mě to, protože jsem měl pocit, že mě a moji práci lidé dostatečně neuznávají. Pil jsem při hraní a začal jsem dělat problémy v klubech. Třeba jsem v polovině hraní vypnul mixák a odešel jsem, křičel jsem na lidi, opakovaně jsem si říkal o výplatu, protože jsem zapomněl, že už jsem si pro ni byl, byl jsem vzteklý a nedůtklivý a vůbec jsem si to nepamatoval. Druhý den mi pak volali z těch klubů a říkali mi, že už mě tam nechtějí. Uvědomil jsem si, že alkohol mi může sebrat i to co mám nejradši, a to je hudba. V tu dobu jsem už chodil k terapeutovi a ten mi doporučil léčbu.

Jaký byl vztah s vašimi rodiči v období puberty? Jak reagovali, když zjistili, s jakým problémem se potýkáte?

Oni na to přišli až poté, co jsem vyšel z léčebny. Když jsem měl narozeniny, dostal jsem v léčebně propustku, abych mohl jít na narozeninový oběd. Bylo to zvláštní, manželka mě vyzvedla z léčebny, jeli jsme do restaurace a dělali, že je vše v pořádku. Naši nic nevěděli. U nás v rodině se vždy hodně pilo a já jsem to považoval za normální věc. Bral jsem to jako součást společenského života, bez alkoholu se lidé prostě bavit neumějí. Jinak jsem vyrůstal v dobré rodině, měl jsem hezké dětství, rodiče se o mě starali a velmi mě podporovali, ale hodně pili. Bohužel si myslím, že to je v českých rodinách úplně normální. Potom mě ten svět a moje nespokojenost pohltily. To je jeden z hlavních důvodů, proč začnete pít, chcete být mimo realitu, protože s ní nejste spokojený.

Co je hnacím motorem pro to udržet se v normálním stavu?

Je to práce, je to můj nový vztah a také to, že jsem se vzpamatoval za pět minut dvanáct. Spadnul jsem na své osobní dno, ale nebylo to takové dno, kdy bych třeba skončil na ulici nebo měl kvůli drogám nějaké nevratné postižení. Teď po tom roce a půl, co jsem střízlivý, mohu říci, že se mám skvěle. Moje kariéra se nastartovala jako nikdy předtím, mám zpět krátkodobou paměť, protože už nekouřím trávu, daří se mi, jsem velmi kreativní, dokonce jsem i začal pracovat na svém těle. Přibral jsem, protože mi začaly chutnat sladké věci. Nemohu říci, že už nikdy nebudu pít, protože to je velmi nepokorné, ale díky programu "Anonymních alkoholiků" a díky tomu, že se modlím ke své vyšší moci, věřím, že mohu vydržet nepít celý život. Nemusí se to stát, ale něco pro to dělám, pracuji na sobě a nevadí mi, že bych se už v životě nenapil.

Hodně lidí sáhne po alkoholu nebo jiných látkách, když jim není úplně lehko nebo se jim nedaří. Jak se s takovými pocity teď vyrovnáváte vy?

Mně v tomhle pomohla léčebna a terapie, protože tam vám vysvětlí principy a nástroje, které máte použít místo toho, abyste sáhli na flašku, fet nebo tablety, a já je používám. Zjistil jsem, že není dobré v sobě držet emoce, ventiluji je okamžitě. Také mi pomáhá meditace a Modlitba o poklid alkoholiků, ať je to sebevětší klišé. Meditace je skvělá, protože v sobě necháváte proplouvat myšlenky. Také řeším své problémy, když jdou řešit, ale nepředstavuji si katastrofické scénáře. Řeším jen to, co můžu změnit, a to je přítomnost.

Mluvil jste o tom, že teď pracujete na své váze. Vnímáte, že se alkohol a drogy podepsaly na vašem zdraví nebo na psychice?

Zrovna na mojí váze se nepodepsaly, protože kokainová dieta je velmi nezdravá, ale funguje. Já jsem přibral až za rok, kdy jsem jedl cukry, také přišel Covid a nebylo tolik možností se hýbat. Nyní spolupracuji s jednou společností, která dělá krabičkovou dietu. To mi vyhovuje, už jsem zhubl sedm kilo. Také mám mladou přítelkyni a chci vedle ní vypadat dobře. Na mojé psychice se to určitě podepsalo, hlavně když jsem drogy užíval, moje emoce vybočovaly do extrémů. Buď jsem byl hodně šťastný, nebo jsem měl velké deprese. Ale díky terapii a díky antidepresivům se ta hladina vyrovnává. Trvá to, ale hlava se uklidňuje. Co se týče zdravotního stavu, mám něco s chlopní a musím pravidelně chodit na EKG, ale ta kvanta energeťáků v kombinaci s vodkou a kokainem se někde podepsaly, podepsaly se na mém srdci.

Co pro vás osobně znamená Adolfeen?

Dar od vyšší moci, vstupenku do světa šoubyznysu, kde mohu uplatňovat to, co jsem se celý život učil a trénoval. Je to pro mě brána do světa úspěchu, po kterém jsem toužil, nikdy jsem ho neměl, a kvůli tomu jsem pil. Teď jsem střízlivý a Adolfeen mě dostává do míst a seznamuje mě s lidmi, o kterých jsem si nemyslel, že by se se mnou bavili. Pořad, který teď běžel na Prima Cool, byl tak úspěšný, že mi Prima nabídla další čtyři měsíce show, což je pro mě obrovská výzva. Je to šestnáct dílů, každý týden jeden a každý musí být skvělý. Plním si svůj vlastní moderátorský sen. Kromě toho mi Adolfeen dává finanční nezávislost, stabilitu a radost ze života. Také je to filtr mých myšlenek. Když se bavím s lidmi, vždycky jim říkám, neberte si osobně nic z toho, co vám řekne Adolfeen, říká vám to plyšák. Ale ono to není úplně pravda, říkám jim to já a v tu chvíli můžu říkat, co si doopravdy myslím. A myslím, si, že to lidi na tom Adolfeenovi baví, ta upřímnost.

Ve zmíněném pořadu jste často používal ostrý humor. Je podle vás v humoru nějaká hranice nebo něco, z čeho byste si legraci nedělal?

Nechci říci, že humor by neměl mít hranice, to je ostré vyjádření. Mám rád černý humor, ale ne vždy patří do televize. Rád tu hranici nacházím a pokouším. Jasně daná hranice je přímý rasismus nebo nenávist vůči menšinám, podněcování jakékoliv nenávisti Adolfeen nepodporuje. Ale sami dramaturgové mi řekli, že spolu budeme tu hranici posouvat výš a výš. Na tu novou sezonu se těším, protože hosté budou opravdu velké celebrity, které se už nebojí jít k Adolfeenovi, a to se mi moc líbí.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy