Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Divoký život otce Fura: Neuvěříte, čím se živil, než se dostal do Pevnosti Boyard!

Zdroj: Facebook
+ Další 3 fotografie
Při pohledu na otce Fura v Pevnosti Boyard jste si museli myslet, že to s ním každou chvíli sekne a on zahučí někam do hlubin moře. Opak je ale pravdou. Hraje ho talentovaný bývalý tanečník Yann Le Gac. Tomu je dnes 64 let.

Yann Le Gac se narodil v roce 1952 v Bretani. Vyhlídky na život dělníka, kterými byli jeho rodiče, ho moc nezaujaly a on se už ve 14 letech přidal k cirkusu. Stal se žonglérem, ale brzy začal svou kariéru směřovat jiným směrem.

V sedmdesátých letech nastoupil na konzervatoř Mudra de Bruxelles, která se zabývala moderním baletem Tančil úspěšně až do roku 1984, kdy si ho v divadle Châtelet všiml režisér Dominique Besnehard a přesvědčil ho, aby zkusil i herectví.

Yann mu nakonec uvěřil a zapsal se do kurzů dramatu. Pracoval ve vedlejších rolích a věnoval se choreografii. Až do roku 1991. Tehdy doplnil jedny ze základních postav Boyardu jako otec Fura a v show vydržel 10 let. Pak ho na pár let vystřídal Didier Hervé, ale od roku 2003 je v tajemné věži opět Yann.

Jeho proměna trvá prý přes hodinu a stejnou dobu mu vizážistka masku starce sundává dolů.

Na Yannovy fotky z divokého tanečního mládí se můžete podívat v galerii. Jeho kostým vypadá, jako když Xena potká Kissáky.

Zajímá vás třeba životní osud Paklíče? Tak to klikněte SEM

Související články

Další články