Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Divoké matky umí přitáhnout lidi do kavárny! Jak to dělají? A kdo jim pomáhá s jejich sny?

O pražské kavárně Divoké matky jste už zřejmě slyšeli. Je to místo, které pomáhá k rozvoji pražského Karlína a kde najdou klid a dobrou kávu nejen matky s dětmi. Vypravili jsme se do kavárny s kamerou a přinášíme vám rozhovor se Zuzanou Kolkovou a Kristýnou Bokovou, které za úspěšným projektem stojí.

Vaše rozverné děti v této kavárně rozhodně nikdo nebude okřikovat. Naopak se zde vyblbnou a večer vám pěkně budou spinkat. Ale kavárnu navštěvují nejen matky s dětmi. A je to dobře. Kavárna vdechla pražskému Karlínu novou dávku energie a atmosféra si vás podmaní.

Je dobře, že Zuzana Kolková a Kristýna Boková mají v hlavě další parádní nápady a snaží se vdechnout život dalším místům v Praze. Nové projekty realizují ve spolupráci se službou Zonky, což je způsob, který může jednou stát v pozadí i vašeho velkého snu. Podívejte se na video, kde obě sympatické dámy popisují své úsilí a další plány.

Na eXtra.cz jsme zároveň vyzpovídali generálního ředitele společnosti Zonky pana Pavla Nováka. Tady je 10 zásadních otázek.

Říkáte, že plníte sny lidem. Tak schválně, o čem lidé sní?

Někdo si chce pořídit nové auto pro svou velkou rodinu, jiný chce zrekonstruovat bytové jádro, protože touží po koupelně, ve které se bude cítit dobře. A pak jsou tu příběhy lidí, kteří chtějí vybavit pekárnu, otevřít salon pro psy a nebo medvědárium.

Na splnění svého snu potřebují peníze…

Zonky je tu od toho, abyste si půjčili výhodněji než v bance – přímo od lidí. Říká se tomu P2P – lidé lidem. Zonky funguje jako prostředník mezi tím, kdo si chce půjčit, a tím, kdo chce půjčit druhým.

Kdo tedy půjčku financuje?

Naši investoři – obyčejní lidé, kteří mají volnou třeba dvousetkorunu a chtějí na ní vydělat. Na Zonky jsou jich už desetitisíce.

Podle čeho se rozhodují investoři?

Můžete napsat příběh, ovšem není podmínkou. Důležitý je pro investory tzv. rating – tedy ohodnocení zájemce z hlediska schopnosti splácet, který jim určí naši experti. Na Zonky platí, že každá půjčka se zpravidla zafinancuje do 2 dnů, obvykle však dříve.

Znají investoři lidi osobně?

Služba je naprosto anonymní, jméno a ani žádné osobní údaje se v příbězích nezveřejňují. Samozřejmě pokud zájemce o půjčku chce, může se pochlubit, na jaký svůj sen peníze potřebuje.

Pavel Novák.

Odkud jsou lidé, kteří si půjčují na Zonky?

Z celé republiky. Zonky je tam, kde funguje internet a to už je dnes všude.

Jaké příběhy máte vy nejraději?

Mě těší, když díky Zonky lidem zůstane v peněžence o pár tisíc víc. Například máte dvě kreditky, pár úvěrů na spotřební zboží a třeba jeden na auto a za všechny platíte splátky s nesmyslnými úroky třeba i 20 %. Na Zonky vám z toho všeho uděláme jednu splátku, úrok snížíme řádově a vám měsíčně zbude až několik tisícovek navíc v peněžence.

Takže vás baví lidé, kteří jsou chytří a přemýšlejí o svých penězích…

A vedle toho také lidé, kteří se realizují třeba na tom, že si opraví střechu. Totiž na konci mají nejenže novou střechu, ale jsou šťastní, že něco dokázali. A my jim k tomu pomohli.

A co nějaké perličky na co si lidé půjčují?

Jsou to třeba nové zuby, prsa anebo vývoj a prodej erotických pomůcek. Různé netradiční věci, které lidem pomáhají se cítit lépe.

Také pomáháte zafinancovat různé vlastní provozovny.

Lidí, kteří si u nás půjčují na rozjezd nebo rozšíření své provozovny, je opravdu hodně a stále jich přibývá. Chceme je v jejich aktivitách dále podporovat, a proto vznikla Planeta Zonky.

Co to je ta Planeta Zonky?

Je to web, kde najdete provozovny, které pomohli zafinancovat lidé na Zonky. Najdete zde už téměř 50 míst po celé ČR. Na tato místa se můžete přijít podívat a poslechnout si reálnou zkušenost přímo od zákazníků Zonky.

Jaké projekty sem patří?

Studio pro těhotné, bezobalová prodejna, psí salon, tetovací studio, řeznictví, pražírna kávy, vinotéka, bylinkárna, látkoráj… Zapojit se může vlastně kdokoliv, kdo má provozovnu, kterou zafinancovali lidé na Zonky.

Máte nějaké plány s Planetou Zonky do budoucna?

Budou se zde setkávat lidé a od sebe se učit, jak dojít od nápadu k úspěchu. Planeta Zonky totiž přesně o tom je. To jsou úspěšní lidé, kteří začínali od nuly. Chceme stovky a tisíce míst a desetitisíce lidí, kteří s námi budou mít zkušenost a budou ji šířit dál. A díky tomu lidé začnou konečně šetřit své peníze.

Jak chcete měnit finanční trh?

Odstranit z něho drahé a nenasytné banky. A to díky novým technologiím dát lidem levnější půjčky a možnost investovat i klidně jen 200 Kč. Nikdo u nás neplatí zbytečné náklady a peníze tak zůstávají lidem. V sumě si lidé na Zonky půjčili už 3 miliardy a raketově rosteme.

A jaký je váš sen?

Jeden mám a tím, že ho tu napíšu, ho konečně snad splním. Chci najít mladý hudební talent a pomoct mu ke hvězdám. Jak? To ještě přesně nevím, ale to mě na tom láká ještě víc.

Mohlo by vás zajímat

Další články