Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020 koronavirus

Nejnovější kauzy

Divoká noční vyjednávání: Hřib a Čižinský válčí o post primátora!

Zdeněk Hřib a Jan Čižinský
Zdroj: archiv, Profimedia
+ Další 2 fotografie
Dlouhé hodiny vyjednávání, drsné argumenty, zvýšené hlasy. Během celé noci probíhalo divoké vyjednávání o tom, kdo se stane novým pražským primátorem! O koaliční spolupráci jednají Praha Sobě, Piráti a koalice TOP 09 a STAN. Vypadá to, že příštím primátorem se stane buď europoslanec a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil, lídr Prahy Sobě a poslanec Jan Čižinský, nebo pražský lídr Pirátů Zdeněk Hřib.

Česká pirátská strana už avizovala, že na post primátora preferuje Zdeňka Hřiba. Oproti tomu Praha sobě chce do primátorského křesla posadit Jana Čižinského. Oba kandidáti se snaží dohodnout, ale zatím neúspěšně.

Ambice získat post primátora mají oba dva stejné a podle Radiožurnálu nehodlají ustoupit. Piráti jsou sice vítěznou stranou, ale Čižinský má nejvíce hlasů z jednotlivců. S velkou pravděpodobností tak Prahu povede jeden z nich. Který, to je zatím ve hvězdách.

„O post pražského primátora máme zájem, protože Pražané dali nejvíce hlasů mně. O post budeme usilovat. Tuhle debatu jsme ale odložili na dobu, až bude jasný programový průnik,“ uvedl v neděli podle serveru echo 24.cz Čižinský.

Piráti si na svém trvají stejně tak.

Rozhovor s Janem Čižinským najdete ZDE.

Rozhovor se Zdeňkem Hřibem najdete ZDE.

Související články

Další články