Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Divoká noc v Budějovicích s otevřenými bary: Do plné hospody na heslo vrazilo komando

Budějovičtí policisté v rámci namátkových kontrol týkajících se dodržování aktuálních vládních opatření prověřili několik podniků. Jedním z nich byl i bar v centru města, o němž bylo známo, že jsou uvnitř hosté. Na výzvy policie nikdo nereagoval, proto dovnitř vtrhla násilně.

Policisté v Českých Budějovicích se dozvěděli o baru, který zůstal otevřený i přes aktuální vládní opatření. Při příjezdu na místo zjistili, že do podniku skutečně vstoupilo několik lidí. Na opakované výzvy policie nikdo nereagoval, proto došlo k násilnému vstupu.

„Po marných výzvách proto policisté provedli násilný vstup do baru, vyražení skleněné výplně vstupních dveří. Násilný vstup provedli přivolaní specialisté ze zásahové jednotky. Vše se obešlo bez zranění,“ informoval policejní mluvčí Jiří Matzner.

V baru pak bylo nalezeno bezmála 30 bavících se hostů. Pro případ policejní kontroly byla domluvena verze narozeninové oslavy, ta ale výjimku z vládních nařízení nemá. „O příslušníky rodiny zcela jistě podle provedené kontroly všech přítomných nešlo. Provozovatel restaurace se tak dopustil přestupku a jeho jednání bude oznámeno správnímu orgánu, stejně jako přestupek ostatních hostů,“ dodal Matzner.

Vstup na heslo

Podle policejních informací nešlo o ojedinělou událost, jak policisté zjistili od hostů, bar byl otevřený pravidelně a dovnitř bylo možné se dostat na heslo. Mluvčí Matzner doplnil, že již v minulosti zde strážníci řešili nalévání alkoholu mladistvým.

A nebyl to jediný otevřený podnik v okolí. O kus dál hlídka natrefila na další otevřený bar, kde popíjelo deset lidí. Páteční večer v Českých Budějovicích byl opravdu divoký. Policisté totiž o několik desítek minut narazili na další, už třetí otevřenou hospodu. Z té se dokonce několik hostů snažilo před policisty utéct. Všechny přestupky budou oznámeny správnímu úřadu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy